w
googluj
pl

Cabinet 1.9.8.1


ico
Cabinet to minimalistyczny menedżer plików wykonany wedle wytycznych Material Design. Jeśli ktoś szuka tego typu narzędzia o takiej właśnie charakterystyce - tzn. przejrzystego, estetycznego oraz posiadającego ładne animacje i ustawienia pozwalające dobrać kolorystykę motywu graficznego - a ma urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android, wówczas warto go wypróbować. Nie będzie jednak idealne dla wszystkich, a dlaczego - o tym na końcu. Najpierw wyliczymy funkcje programu, czyli jego plusy.

Bez stosowania hierarchii ważności, Cabinet daje nam:
• możliwość przeglądania katalogu root (o ile tylko mamy odpowiednio zmodyfikowany system),
• błyskawiczny dostęp do zakładek. To jedna z dwóch najważniejszych funkcji menedżera plików jako takiego; chcemy przecież od razu być tam, gdzie chcemy być, a nie przebijać się przez kolejne katalogi czy przewijać ich listy w nieskończoność. Pod tym względem Cabinet sprawuje się wyśmienicie: zaznaczamy katalog, wybieramy opcję dodania go do zakładek, a następnie otwiera się szuflada nawigacyjna, zawierająca wszystkie zakładki. Tych zakładek może być kilkanaście i więcej. W dowolnym momencie jest więc możliwość przeskoczenia do zdefiniowanej lokalizacji; odbywa się to "raz-dwa". Jeśli już wspomnieliśmy o szufladzie, to dodajmy, że zawiera ona również skróty predefiniowane: do katalogów zdjęć, pobierania i obrazów. Szczególnego rodzaju zakładką jest też taka, gdy możemy posiadać skrót do katalogu bezpośrednio na ekranie domowym (tj. na pulpicie) i podkreślmy, że i ta funkcja została zaimplementowana,
• wbudowane programy: edytor tekstu oraz odtwarzacz muzyki; oba bardzo proste. Wbudowane programy to druga z najważniejszych funkcji menedżera plików jako takiego i obecność wspomnianych uwalnia nas od konieczności przechodzenia do programu trzeciego, co może być szczególnie uciążliwe, gdy nasz domyślny odtwarzacz muzyczny jest powolny. Jeśli chodzi o wbudowany, to dysponujemy jego kontrolkami w systemowym panelu powiadomień. Można wstrzymać odtwarzanie oraz przeskoczyć do poprzedniego/następnego utworu w katalogu. Żeby nie było niedomówień dopowiedzmy, że oczywiście istnieje możliwość natychmiastowego wyświetlania obrazów itp. plików "nieobsługiwanych", lecz odbyć się to może wyłącznie poprzez aplikację trzecią,
• dostęp do serwerów zdalnych poprzez SFTP (FTP za pośrednictwem SSH),
• jak i szereg standardowych funkcji: kopiowania, wycinania, zmiany nazwy, usuwania, tworzenia archiwum ZIP, wypakowania archiwum, wyświetlenia szczegółów pliku lub katalogu. Do tego jest kilka rodzajów sortowania, wyświetlania oraz filtrowania danych. Ostatnia funkcja może się przydać np. w sytuacji, gdy w katalogu Download mamy wiele różnych plików, a chcemy przejrzeć tylko te, które są muzyką. Z Cabinet zrobimy to łatwiutko.

Zamierzeniem producenta jest to, by Cabinet działał "od razu", tzn. bez wymogu konfigurowania go itd. I to się udało, o czym świadczy choćby to, że szuflada nawigacyjna daje nam natychmiast pewne skróty. Rzeczywiście, jeśli nie oczekujemy za wiele i nie używamy menedżera co chwilę, wówczas opisywany program może być nawet naszym ideałem. Z drugiej strony, mogą zaboleć takie szczegóły, jak: 1) brak możliwości wyboru ikony zakładki w szufladzie; 2) funkcja archiwizowania nie daje żadnych opcji (od razu powstaje paczka ZIP); 3) najmniejszy dostępny rozmiar (siatki) ikon katalogów i plików może być dla nas i tak za duży. Ostatnia cecha boli najbardziej; rozmiar wyświetlanych danych może być dla nas dużo za duży. Wymieniliśmy jednak pewne niedoskonałości w odniesieniu do już wbudowanych funkcji. Nie wspomnieliśmy o obsłudze chmury np. Dysku Google, bo jej nie ma.

Podsumowując, producent aplikacji zaprojektował i wykonał to, co zamierzał: Cabinet to nowoczesny i piękny menedżer i na pewno spełni swoje zadanie, jeżeli oczekujemy podstawowych funkcji oraz szybkiego dostępu do zakładek.

Ograniczenia!
Dostęp do przeglądania katalogu root wymaga uprawnień superużytkownika.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
CabinetCabinet dla Android
2015-10-19

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cabinet