w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 205
Wszystkich postów: 904228
Wszystkich tematów: 127479

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6473 dni

UC Cleaner 2.7.0.30


ico
UC Cleaner to program do oczyszczania pamięci urządzenia z systemem operacyjnym Android z różnych niepotrzebnych plików, tzw. śmieci. Program posłużyć też może do zwolnienia części pamięci RAM, jak i usunięcia większej liczby aplikacji (w tym systemowych) za jednym zamachem. Jego budowę wsparł zespół odpowiedzialny za popularną mobilną przeglądarkę internetową UC Browser i trzeba przyznać, że wyszło z tego wszystkiego coś przemyślanego i funkcjonalnego.

Prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaką tego typu programy robią, to usuwanie zbędnych plików, dlatego o tej funkcji powiedzieliśmy w pierwszym zdaniu tego opisu i tę właśnie funkcję opiszemy teraz jak najdokładniej. UC Cleaner daje więc możliwość oczyszczenia pamięci na 2 sposoby: prosty i zaawansowany. Bez względu na wybór, nic nie zostanie usunięte "po cichu". Różnica między nimi sprowadza się tylko do zasięgu. Pierwszy sposób polega na usuwaniu plików wytworzonych przez aplikacje (cache), zaś drugi - daje nam wykaz kategorii (np. duże pliki, pliki mediów, pliki instalacyjne aplikacji) z informacją o zajmowanej przez nich powierzchni; usunąć można konkretne pliki i z różnych kategorii. Krótko mówiąc: super!

Przejdźmy do funkcji zarządzania aplikacjami. Tak naprawdę możemy je tu tylko odinstalować. (Szkoda, że nie ma opcji backupu). Po prześwietleniu systemu, UC Cleaner podzieli aplikacje na 3 kategorie: użytkownika, preinstalowane, nie dające się odinstalować. Z ważnych właściwości tego narzędzia warto uwypuklić, że umożliwia też odinstalowanie aplikacji systemowych, choć do tego, naturalnie, potrzebne są nam uprawnienia administratora systemu (root). Również w wypadku korzystania z funkcji "przyspieszania" systemu (usuwania aplikacji z RAM-u), program poprosi o dostęp do uprawnień roota w celu "maksymalnej efektywności". Następnie da nam sposobność wyboru aplikacji, które mają być zabite, i poinformuje o liczbie MB, jakie możemy zyskać. Oczywiście: nie należy zabijać wszystkich, a tylko wybrane. Dostępna jest zresztą opcja, dzięki której możemy sformułować listę aplikacji ignorowanych. Niewątpliwą zaletą UC Cleanera jest to, że sam sugeruje, które aplikacje na tej liście warto zawrzeć, a które nie. Ostatnia funkcja, o której wypada powiedzieć, to tzw. Boost Box. Przedstawia się to tak: 1) w specjalnej sekcji UC Cleanera wybieramy aplikacje, które mają działać "szybciej"; 2) automatycznie utworzony zostanie na pulpicie skrót do tych aplikacji (folder Boost Box); 3) od teraz uruchamiamy aplikacje właśnie poprzez ten skrót. Funkcja tę traktujemy jako ciekawostkę, ponieważ jej oczywistym minusem jest to, że już samo otworzenie folderu z tymi wybranymi aplikacjami zajmuje tyle czasu, co zwykłe uruchomienie aplikacji. (Inaczej sprawa może się przedstawiać raczej tylko z gigantycznymi programami, np. grami).

Aplikacja robi świetne pierwsze wrażenie. Ma atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Pod względem funkcjonalności - na pierwszy rzut oka - niczym specjalnym się nie wyróżnia, ale w miarę zagłębiania się w funkcje można odnieść wrażenie, że narzędzie rzeczywiście zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkownika. Raz: program sugeruje nam różne posunięcia, a dwa: sam z siebie nic nie zrobi. Niestety, można się spotkać z narzędziami do optymalizacji, które trochę strach używać. Nie do końca wiadomo, czy naciśnięcie danego przycisku związanego z usuwaniem plików przeniesie nas do oddzielnej strony czy po prostu skasuje to, co producent uznał, że warto usunąć. Prawdę powiedziawszy... z tym programem, zaraz na samym początku, też można mieć ten kłopot. Na ekranie głównym są przyciski, ikony, ale co one właściwie robią?... My już jednak wiemy i mówimy: spokojnie; nic nie jest usuwane bez naszej wiedzy. UC Cleanera warto więc zainstalować, choć nie podzielamy entuzjazmu producenta związanego z "przyspieszeniem", jakie mamy odczuwać. To tylko chwyt reklamowy. Prawdziwe przyspieszenie odczujemy dopiero wtedy, gdy będziemy mieć dostęp do roota i usuniemy nie pliki, ale aplikacje śmieciowe.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
UC CleanerUC Cleaner dla Android
2015-08-28

Ilość pobrań: 138 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
UC Cleaner