w
googluj

Avira Android Optimizer 1.1


ico
Avira to firma działająca na rynku oprogramowania antywirusowego. Jest ona również producentem aplikacji typu "jedno dotknięcie = przyspieszenie systemu" dla urządzeń z Androidem. Avira Android Optimizer, bo tak brzmi nazwa tego narzędzia, oferuje nam więc najszybsze możliwe usunięcie "zbędnych" procesów z pamięci RAM oraz "zbędnych" plików, zalegających w czeluściach naszej karty pamięci. Oczywiście, używana roztropnie, funkcja ta może nam się przydać. Prześledźmy jednak po kolei wszystkie oferowane przez nią funkcje, bo ma ich więcej, choć i tak panuje w niej pewien umiar pod tym względem. Nie jest ich mnóstwo, a do tego, co rzadko spotykane, nie oferuje nam żadnych opcji/ustawień globalnych. Jeśli jesteśmy już przy tym, co rzadko spotykane: nie ma też reklam, nie ma wersji Pro. Warto jednak podkreślić, że ma piękny, czysty, estetyczny wygląd.

Po uruchomieniu programu ujrzymy bieżący stopień wykorzystania pamięci RAM i pamięci karty pamięci wyrażony w procentach. Będziemy mieć też dostęp do ich bardziej szczegółowego zarządzania; nie jesteśmy więc, w żadnym razie, ograniczani do funkcji "one tap". Tym samym możliwe stanie się wybiórcze usunięcie aplikacji z RAM-u. Kolejna zakładka umożliwia przejrzenie listy aplikacji pod względem ich rozmiaru danych; przydatna staje się tu opcja odinstalowania wielu programów za jednym zamachem. Następnie oferuje się nam rzucenie okiem na rozmiary plików cache aplikacji i systemu. Tu również istnieje możliwość szybkiego usunięcia wszystkiego lub usunięcia tylko z wybranych/wybranego programu. Ten sam ekran udostępnia nam też widok na największe pliki (uściślając: wszystkie, których rozmiary są większe niż 10 MB), jakie obecnie posiadamy; wyjątkowo, żaden plik nie jest nam domyślnie ustawiany jako "do usunięcia". Na końcu dysponujemy listą znalezionych plików APK (plików instalacyjnych aplikacji Androida), które można usunąć. Ostatnia zakładka oczyszczania związana jest z historią przeglądarki, dziennikiem połączeń telefonicznych, zawartością schowka.

Jak przy korzystaniu z każdego programu oferującego podobną funkcjonalność, musimy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim, powinniśmy zawsze uważnie zatwierdzać pliki do usunięcia. W dalszej kolejności, musimy pamiętać o tym, że Android jest systemem linuksowym, a w wypadku Linuxa jest tak, że to normalne i naturalne, iż RAM jest możliwie maksymalnie wykorzystywany. Dzięki temu szybciej uruchomimy ponownie daną aplikację, np. wykorzystywaną kilkanaście minut wcześniej. Zabicie aplikacji sprawia z kolei, że system ponownie wszystko wczytuje. Zresztą, Android to system inteligentny, o czym przekonamy się oczyszczając RAM: po paru chwilach poziom wykorzystania powróci do poprzedniego stanu, bo to sam system będzie chciał powrócić do poprzedniego stanu. (Koniec, kropka! - można powiedzieć). Zabijanie aplikacji jest jednak korzystne, gdy jest dokonywane umyślnie; np. w sytuacji, gdy nam nie odpowiada. Jeśli naprawdę chcemy przyspieszyć działanie systemu, to musimy usunąć aplikacje śmieciowe, czyli te, które producent urządzenia zainstalował nam już w fabryce. Często działają one w tle, choć z nich nie korzystamy. Są to więc prawdziwe śmieci, lecz najlepszym zabiciem ich będzie po prostu ich odinstalowanie. Do tego jednak potrzebny nam root. (Na wszelki wypadek dopowiedzmy: nie, omawiane narzędzie nie pozwala odinstalować tego typu aplikacji trzecich ani systemowych, a jedynie programy pobrane przez nas).

Reasumując: wystawiamy najniższą ocenę, jeśli szukamy aplikacji do automatycznego czyszczenia wszystkiego, i wystawiamy najwyższą ocenę, jeśli szukamy aplikacji wiedząc, jak powinno się jej używać. Dodatkowy plus za przejrzystość wykonania.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Avira Android OptimizerAvira Android Optimizer dla Android
2015-04-28

Ilość pobrań: 20 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Avira Android Optimizer