w
googluj

SimplyScan 2.0


ico
SimplyScan jest to program dla systemu Android, a służący do skanowania dokumentów (rachunków, faktur, stron z książek itd.), edytowania ich parametrów technicznych, a następnie zapisania już jako plików PDF lub po prostu ulepszonych jakościowo zdjęć. Dostępna jest wersja darmowa, z ograniczeniami, jak i płatna, ale z pełnym zakresem możliwości. Jeśli nie planujemy robić skanów na masową skalę - wersja darmowa będzie nam bardzo dobrze służyć. Opiszemy wszystkie ograniczenie wynikające z używania wersji darmowej, ale najpierw prześledzimy cały proces tworzenia pliku PDF.

Skanowanie odbywa się za pośrednictwem wbudowanej w urządzenie mobilne kamery. Na samym początku tworzone jest więc tak naprawdę zwykłe zdjęcie. Następuje przekierowanie użytkownika do jego własnej, domyślnej aplikacji fotograficznej zainstalowanej w systemie. W związku z tym, użytkownik może też wykorzystać dowolne zdjęcia już przechowywane w pamięci telefonu czy w jakimkolwiek innym miejscu. Nie musi to być zdjęcie zrobione od razu. Ekran startowy SimplyScan udostępnia ikonę plusa w prawym dolnym rogu - a jej tapnięcie pozwala wybrać sposób wczytania zdjęcia dokumentu, a opisany przed chwilą. Zatem: albo na żywo, albo z pamięci.

Najważniejsza różnica, jaka zachodzi między zwykłym zdjęciem w formacie np. JPG, a tylko zapisanym jako PDF, a wykorzystaniem takiego zdjęcia w całym procesie skanowaniu przy użyciu tej aplikacji, zachodzi w krokach następnych. Najpierw określamy ramy dla finalnego dokumentu, czyli wycinamy interesujący nas fragment ze zdjęcia oryginalnego, a to poprzez przesunięcie rogów specjalnego prostokątnego pola naniesionego na zdjęcie. Tapnięciem można zmieniać orientację obrazu o 90 stopni. Następnie przed nami jeszcze ciekawsza funkcja - zwykle najciekawsza w tego typu narzędziach, ponieważ to ona ma sprawić, że litery będą bardziej wyraziste, a szare tło stanie się jaśniejsze, nawet białe. Program udostępnia na tym etapie dwa suwaki: kontrastu oraz jasności. Efekt ich przesuwania zobaczymy na ekranie natychmiast. Domyślnie jednak, aplikacja sama ustawia te parametry. Jednym dotknięciem można je zresetować i sprawdzić stan przeszły obrazu, a potem znowu powrócić do stanu zaproponowanego. Zwykle będziemy używać SimplyScan do skanowania dokumentów czarno-białych. A jeśli tak, to z przyjemnością mówimy: program ustawia wspomniane parametry idealnie. Zmianę widać gołym okiem. Potem podajemy naszą własną nazwę dla tego dokumentu. I koniec wieńczy dzieło: mamy opcję udostępnienia (i już realnego utworzenia) pliku PDF lub ulepszonego zdjęcia.

Jak wspomniano, narzędzie to ma jednak ograniczenia w wersji podstawowej. Zakup wersji pełnej sprawi, że nasze PDF-y nie będą miały znaków wodnych (nie będzie napisu "Scanned by SimplyScan for Android" w lewym dolnym rogu utworzonego dokumentu); możliwe będzie tworzenie dokumentów wielostronicowych (po zrobieniu pierwszego skanu będzie można od razu przejść do drugiego); możliwe też stanie się organizowanie dokumentów w foldery, zaś przy tworzeniu samego pliku PDF - będziemy dysponować większą liczbą opcji związanych z jego jakością.

Ograniczenia!
Wersja darmowa ma kilka ograniczeń, a wersja Pro (pełna) kosztuje 4,49 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SimplyScanSimplyScan dla Android
2018-02-08

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SimplyScan