w
googluj

Video Compressor 1.8


ico
Video Compressor to bardzo prosty w użyciu program do zmniejszenia rozmiaru pliku wideo; dostępny jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Decydujemy w nim, jaki rozmiar w MB ma mieć nowy plik. Nie jest wymagana znajomość jakichkolwiek parametrów technicznych; nie musimy nawet określać docelowej rozdzielczości. Jeżeli więc z pliku o rozmiarze, dajmy na to, 104 MB, chcielibyśmy otrzymać plik rozmiaru 1 MB - tak, jest to możliwe i w dodatku tak proste, że prostsze być nie może. (Choć akurat w tym wypadku plik docelowy będzie bardzo kiepskiej jakości; rozmiar docelowy powinien być więc większy i bazować na tym, jak dobra jest jakość pliku źródłowego. Najkrócej mówiąc: czym lepsza jakość pliku źródłowego, tym rozmiar pliku docelowego może być mniejszy).

Ekran główny, zresztą jedyny, udostępnia nam 4 funkcje, a jednocześnie kroki wiodące do przycisku "convert", odpowiedzialnego za egzekucję zadania; są to kolejno:
• plik źródłowy - plik, który ma być zmniejszony; wybieramy go poprzez aplikację trzecią, która obsługuje format filmowy; może to być zwykły menedżer plików (niestety, producent nie udostępnia informacji na temat tego, które dokładnie formaty są obsługiwane),
• katalog docelowy - film docelowy (tzn. utworzony przez konwersję) odnajdziemy w katalogu "VideoCompressor",
• nazwa pliku docelowego - domyślnie proponowana jest nam nazwa pliku źródłowego, ale można ją zmienić,
• rozmiar pliku skompresowanego - podajemy wartość (liczbę)... Na koniec: o postępie konwertowania jesteśmy informowani w panelu systemowym; plik źródłowy nie jest usuwany po zakończeniu konwersji.

Program dostępny jest na urządzenia przenośne, a jako że te, ogólnie rzecz biorąc, nie są jeszcze wyposażone w jakieś gigantyczne przestrzenie pamięci i w naszym wypadku znaczenie może mieć nawet kilkadziesiąt MB, wówczas warto rozpatrzyć jego instalację. Aplikacja może mieć też inne zastosowanie. Przykładowo, w planie internetu na kartę (prepaid), czyli gdy liczy się nawet każdy MB, może się przydać, gdy chcemy komuś przesłać nagrany smartfonem film, ale nie jest istotna jego jakość (przynajmniej w obecnej chwili); z Video Compressorem szybko zmniejszymy rozmiar.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Video CompressorVideo Compressor dla Android
2015-04-21

Ilość pobrań: 2364 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Video Compressor