w
googluj

Z Speed+ 2.12.0


ico
Z Speed+ to kolejna aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, a która wydana została przez chiński Zero Team, twórcę niezwykle popularnego launchera ZERO. Producent ten oferuje programy należące do zupełnie różnych od siebie kategorii, bo na swoim koncie ma też ekran blokady czy aparat fotograficzny. Z Speed+ z kolei skierowany jest do użytkowników, którzy - przynajmniej teoretycznie - chcieliby przyspieszyć działanie swojego smartfona czy tabletu.

Zanim przejdziemy do właściwego opisu możliwości, musimy jednak podkreślić (i być może znowu powtórzyć), że ten typ narzędzia na dłuższą metę nigdy, tak naprawdę, nie przyspieszy działania systemu. Realną różnicę odczujemy dopiero po zrootowaniu urządzenia, choć i to, samo w sobie, nic nam nie daje, bo sam dostęp do roota to tylko dostęp do zmian, które mogą się skończyć... tragicznie. Zwykły użytkownik wcale nie musi mieć dostępu do roota, a tym bardziej (tak: tym bardziej) nie musi instalować najbardziej przereklamowanych aplikacji w historii Androida, jakimi są różne "boostery". Android to Linux, a w Linuxie nikt się nie zajmuje globalnym oczyszczaniem i przyspieszaniem systemu przy użyciu jakiejś jednostkowej aplikacji. W oficjalnym opisie Z Speed+, zamieszczonym w Google Play, można jednak znaleźć wręcz śmiertelnie poważne zapewnienie, że narzędzie to może przyspieszyć działanie telefonu nawet o 60%. Prócz tego producent twierdzi, że program w "bezpieczny" sposób usunie pliki-śmieci, dzięki czemu zyskamy więcej miejsca na karcie pamięci. Jaka jest prawda?

Ekran startowy zawiera informacje o aktualnym wykorzystaniu pamięci RAM oraz kart(y) pamięci. Mamy też do dyspozycji 3 głównych funkcji:
• Memory Boost - musimy przyznać, że zawsze obawiamy się naciśnięcia tego typu opcji. Czy producent ma na myśli natychmiastowe oczyszczanie, którego zakresu nie znamy? Czy może będziemy mieć możliwość wyboru tego zakresu? Tu należy pochwalić autorów, bo dali nam wybór. Mamy dostęp do dwóch zakładek. Pierwsza związana jest z aplikacjami, które aktualnie są uruchomione. Domyślnie wszystkie zaznaczono do "zabicia", ale można spokojnie odznaczyć te, które chcemy zachować. Plusem programu jest to, że użytkownik może ustalić, które aplikacje mają być ignorowane na stałe. Druga zakładka związana jest z zarządzaniem aplikacjami uruchamianymi wraz ze startem systemu. Jeśli mamy dostęp do roota, mamy wpływ również na aplikacje systemowe.
• Junk Files - najciekawszą, tak naprawdę, cechą programów należących do tej kategorii jest to, jak sobie radzą z tworzeniem list plików do usunięcia. Czy rzeczywiście zaproponują nam bezpieczne rozwiązanie? Jeśli popełnimy błąd, możemy stracić ustawienia czy rekordy jakiejś starszej aplikacji... Z Speed+ można jednak pochwalić. Po tapnięciu w tę funkcję następuje parosekundowe skanowanie naszej pamięci, a potem otrzymujemy rezultaty, podzielone na pliki cache, pliki dużych rozmiarów, pliki tymczasowe. Sami decydujemy o usuwaniu. Jedyne zastrzeżenie można mieć do tego, że aplikacja domyślnie oznacza cache jako do likwidacji. (Tymczasem cache może być przydatny w niektórych przypadkach, o czym początkujący użytkownicy mogą nie wiedzieć). Warto odnotować, że program umożliwia przejście do ustawień systemowych tych aplikacji i na wybiórcze usuwanie cache.
• App Manager - menedżer ten pozwala odinstalować aplikacje lub utworzyć kopie zapasowe ich plików APK (czyli "nagich" plików instalacyjnych). Można tu też wyłączyć aplikacje systemowe.

Podsumowując, nie doświadczymy rakietowego przyspieszenia i startu Androida w piąty wymiar; to zwykły chwyt reklamowy; nudny, bo cała konkurencja go stosuje. Ale poza tym narzędzie wykonano w sposób przyjazny dla użytkownika i można je polecić, gdy zależy nam na innych, a wymienionych funkcjach.

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje - wyłącznie dla użytkowników posiadających dostęp do roota.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Z Speed+Z Speed+ dla Android
2018-11-04

Ilość pobrań: 14 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Z Speed+