w
googluj

ClickLight 2.1.0


ico
Chociaż urządzenia z systemem Android są potężne - są to pełnoprawne komputery (dystrybucje Linuxa), i już nie tylko "telefony" - to posiadają jedną, zadziwiającą wadę z perspektywy użyteczności i funkcjonalności. Ta wada wychodzi na jaw, gdy potrzebna jest nam latarka. Wybieranie tej funkcji, czyli uruchamiania lampy błyskowej, to niekiedy przedzieranie się przez kilka ekranów ustawień. To oczywiście chwila, ale ta chwila zawsze się dłuży i m.in. dlatego wielu użytkowników decyduje się na instalację aplikacji, której jedyną funkcją jest to, że ogranicza ewentualne uruchomienie tejże lampy do jednego, intuicyjnego tapnięcia, np. ikony takiej aplikacji na pulpicie. Niektóre z nich pobrano już ponad milion razy, co tylko potwierdza skalę problemu. Są zresztą różne inne metody uruchamiania lampy - widżet, przycisk w panelu powiadomień. A co byśmy powiedzieli, gdyby latarka uruchamiała się nie przyciskiem-dotknięciem, ale przyciskiem-klawiszem? Na przykład - klawiszem zasilania (POWER)? Tego typu propozycję - a ściślej: dwukrotnego naciśnięcia przycisku zasilania - przedstawia nam aplikacja ClickLight. Nie potrzebuje ona dostępu do roota ani nic podobnego. Co więcej, nie potrzebuje żadnej konfiguracji.

Po uruchomieniu tego programu mamy dostęp do kilku ustawień, choć podkreślmy: funkcję-latarki można wypróbować od razu. Oczywiście - ustawienia wyjściowe działają wyśmienicie. Niemniej producent pozwala nam zmienić czas potrzebny na dwukrotne naciśnięcie przycisku. Domyślnie to 1 sekunda, a dostępny zakres to 0,5-2 sekundy. Inna ważna opcja: można wyłączyć wibrację, sygnalizującą uruchomienie lampy. Domyślnie jest uruchomiana przy samym włączaniu lampy i trwa 0,3 sekundy; dostępny zakres: 0,1-2 sekund. Uruchomioną lampę wyłączymy ręcznie, również dwukrotnym naciśnięciem POWER, inaczej zostanie wyłączona automatycznie po minucie. Na koniec wspomnijmy, że nie tylko przyciskiem zasilania możemy kontrolować stan latarki: ClickLight udostępnia też świetnie wyglądający widżet 1x1 oraz funkcję utrzymującą siebie w pamięci RAM, czyli przycisk w systemowym panelu powiadomień. Również dotknięcie ikony w interfejsie ustawień zmienia stan latarki. Mamy więc wszystko.


Biorąc pod uwagę to, że przycisk zasilania można w ustawieniach "odwiązać" od uruchamiania lampy, ClickLight powinni wypróbować wszyscy użytkownicy, również preferujący metodę tapnięcie=włączenie. (Widżet jest rewelacyjny!) To z całą pewnością jedna z najlepszych tego typu aplikacji; sama w sobie - idealna.

Ograniczenia!
Dostęp do wszystkich opcji kosztuje 3,99 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ClickLight



ClickLight dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 91 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ClickLight