w
googluj

( OFFTIME ) 1.5.9.3


ico
( OFFTIME ) to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android, która pozwala utworzyć profile blokujące połączenia telefoniczne, wiadomości SMS, powiadomienia czy po prostu całe aplikacje, jak i połączenie z internetem. Po co? Abyśmy się skupili na pracy, nauce, na zabawie z dziećmi lub jakimkolwiek innym zajęciu, które wcale (przecież!) nie wymaga od nas bezustannego korzystania z dobrodziejstw telefonu. No właśnie - bo czasem te dobrodziejstwa zamiast błogosławieństwem stać się mogą przekleństwem.

Omawiana aplikacja podchodzi do swojego zadania w sposób inteligentny, ponieważ nie tylko umożliwia blokadę "wszystkiego", ale i zrobienie paru wyjątków. Inaczej mówiąc, dzięki niej możemy zablokować wszystkie połączenie telefoniczne z wyjątkiem tych od naszych najbliższych; prócz tego ma funkcję automatycznych odpowiedzi na SMS-y, dzięki czemu możemy dać innym znać, kiedy wrócimy do "życia" online (uściślając: oczywiście sami określamy treść takiej wiadomości SMS). Co ważne, nic nie umknie naszej uwadze, bo gdy będziemy chcieli zobaczyć, co się działo, gdy byliśmy offline, czyli co w tym czasie zrobiła aplikacja - przeczytamy dziennik aktywności i dowiemy się np. o nieodebranych połączeniach, jeśli takie miały miejsca. To jeszcze nie wszystko: udostępnia ona analizy naszego korzystania z urządzenia, więc dowiemy się o nas całej prawdy: ile czasu korzystamy z Androida i z jakich konkretnie aplikacji. Zatrzymajmy się na tym punkcie.

W praktyce wygląda to tak, że mamy 2 rodzaje dostępu do analiz: poprzez zwykły interfejs aplikacji albo poprzez informacje aplikacji udostępniane w systemowym panelu powiadomień. Ekran startowy pokazuje: liczbę sesji (tzn. ile razy włączyliśmy ekran urządzenia), czas korzystania z urządzenia, punkty za bycie offline (czyli za to, że mieliśmy wyłączony ekran urządzenia), a także najczęstsze kontakty oraz najczęściej używane aplikacje. Po wybraniu danego typu zobaczymy dokładniejsze statystyki; wykresy lub listy. Zatrzymajmy się jednak przy "punktach za bycie offline". Otóż każdego dnia jesteśmy oceniani: możemy otrzymać maksymalnie 100 punktów - a czym więcej, tym mniej korzystamy z urządzenia. Celem jest to, by - owszem - korzystać z urządzenia, ale w sposób umyślny. W związku z tym wynik w granicach 60-80 punktów uznany jest w aplikacji za dobry... Trzeba przyznać, że to ciekawa implementacja mechanizmu grywalizacji. Natomiast co do panelu powiadomień, to mamy w nim zawarte krótkie informacje o liczbie odblokowań urządzenia, liczbie uruchomionych aplikacji (w sensie właściwym dla omawianego narzędzia; nie chodzi więc o to, ile aplikacji jest aktualnie uruchomionych i działających w tle), czasie korzystania z urządzenia.

Podsumowując, ( OFFTIME ) to naprawdę świetne narzędzie. Można go włączyć i... o nim zapomnieć. Co prawda, już po paru godzinach można zacząć oglądać swoje statystki, lecz lepszym posunięciem jest zapoznanie się z oferowanymi statystykami po tygodniu zwykłego korzystania z urządzenia - tak, jakbyśmy nie mieli tego narzędzia. Zebranie danych do analizy wymaga w końcu czasu.

Ograniczenia!
Aplikacja jest darmowa, niemniej udostępniana jest w niej opcja darowizny na rzecz producenta.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
( OFFTIME )( OFFTIME ) dla Android
2015-01-24

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
( OFFTIME )