w
googluj

Lock Me Out 5.0.0


ico
Z systemu Android nie możemy się wylogować, bo zaprojektowano go dla jednego użytkownika. Teraz jednak możemy się z systemu Android "wylokować". Czy może nam to być przydatne? Co to w ogóle znaczy i jak to zrobić? Przede wszystkim potrzebna jest nam do tego specjalna aplikacja - Lock Me Out, bo to ona daje nam tę innowacyjną funkcję.

Lock Me Out to proste narzędzie, które umożliwia zablokowanie - zalokowanie - dostępu do urządzenia przez z góry określony przez nas czas. To wspaniałe rozwiązanie, gdy chcemy w końcu odpocząć od smartfona czy tabletu i skupić się na czymś innym, ale "coś" nam mówi, by jeszcze przez chwilę posprawdzać newsy w czytniku, aktualne wyniki sportowe czy powiadomienia z Facebooka. Program da nam przymusowy odpoczynek, choć to my sami musimy wykonać pierwszy krok. Lokowanie polega na tym, że aplikacja zmieni hasło PIN służące do odblokowania dostępu do pulpitu na losowe inne, a po określonym czasie ustawi znane nam hasło. Co istotne, i co pokazuje, że producent podszedł do sprawy w sposób mądry, użytkownik cały czas ma dostęp do samego ekranu blokady oraz jego widżetów, wciąż może wykonywać połączenia alarmowe, odpowiadać na telefony czy używać sprzętowej kamery i robić zdjęcia. Jeśli nie używamy obecnie żadnego ekranu blokady, zastosowany zostanie systemowy.

W wersji darmowej aplikacja pozwala ustawić czas lokady na maksymalnie 10 minut. Konfiguracja przebiega natomiast następująco. Po tapnięciu w zwykłą ikonę Lock Me Out i znalezieniu się na ekranie ustawień, musimy zezwolić tej aplikacji na dostęp do systemowej funkcji administratora. Następnie mamy możliwość ustawienia PIN-u, służącego do odblokowania urządzenia po okresie "lokady", ale jeśli go nie ustawimy, to odblokowanie polegać będzie na przeciągnięciu palcem. Zostaje nam jeszcze tylko określenie czasu przymusowej przerwy, a po zatwierdzeniu funkcji mamy 3 sekundy na jej anulowanie. Potem: 5-krotna nieudana próba podania PIN-u skutkuje karą i na kolejną próbę trzeba będzie poczekać 30 sekund.

Ograniczenia!
Ustawienie "lokady" trwającej dłużej niż 10 minut wymaga wersji Premium, która kosztuje 3,99 zł.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Lock Me OutLock Me Out dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Lock Me Out