w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 281
Wszystkich postów: 926940
Wszystkich tematów: 135543

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7744 dni

ACDSee Photo Studio Ultimate 2024 17.0.2 Build 3593


ACDSee Photo Studio Ultimate to rozbudowany menadżer fotografii cyfrowych oraz innych plików graficznych. W programie możemy przeglądać, organizować i tagować zdjęcia/obrazy, wykonywać rozmaite operacje na plikach graficznych (np. kopiowanie, przenoszenie, konwersja, publikacja w Internecie, archiwizacja), a także w zaawansowany sposób edytować wybrane fotografie czy grafiki. ACDSee ma za sobą ponad dwudziestoletnią historię rozwoju - zaczynał jako dość nieskomplikowana przeglądarka graficzna, zaś w kolejnych latach dodawano do niego coraz więcej funkcji. Wydanie Ultimate jest najbardziej funkcjonalną wersją programu.

ACDSee Ultimate pozwala na bardzo dokładne organizowanie i wyszukiwanie plików graficznych oraz modyfikowanie ich metadanych (w tym geotagów – widocznych np. na mapach wyświetlanych przez program). Obrazy możemy przeglądać za pomocą drzewa katalogów, jak również m.in. w trybie tablicy czasu lub trybie widoku „z powietrza” (w formie kolażu miniaturek). Do dyspozycji użytkownika pozostaje szereg operacji możliwych do wykonania na plikach graficznych (także realizowanych w trybie wsadowym - np. konwersja).

ACDSee Ultimate oferuje bardzo wysoką dokładność edycji zdjęć/obrazów (modyfikacje mogą być stosowane na poziomie jednego piksela). Podgląd wprowadzanych zmian jest wyświetlany na bieżąco podczas edytowania obrazu. Dynamiczna i niedestrukcyjna dla źródłowych fotografii praca z warstwami oraz maskami to kolejna zaleta programu. W ACDSee dostępne są również narzędzia automatycznej lub manualnej korekcji następujących parametrów: ekspozycji, kolorów, zniekształceń obiektywu, tonacji skóry, efektu czerwonych oczu i zanieczyszczeń obrazu. Poza tym możliwe jest korzystanie z krzywych i histogramu, ustawień balansu bieli, rozdzielania tonacji światła i cienia, różnych typów wyostrzania, manipulacji geometrią obrazu (np. geometrią obiektywu i perspektywą), różnych filtrów i efektów graficznych (w tym filtrów obiektywu), a także z funkcji tworzenia obrazów HDR. Program oferuje narzędzie pędzla (również korekcyjnego) oraz funkcje wprowadzania obiektów, tekstu i gradientów na obraz. Warto wspomnieć o możliwościach tworzenia dokumentów PDF, prezentacji PPT, albumów HTML oraz wygaszaczy ekranu czy pokazów slajdów. ACDSee potrafi automatycznie wykonywać rozmaite akcje edycyjne (można nagrywać i odtwarzać makra akcji). Program obsługuje przestrzeń barw RGB i pozwala na dokładne uzyskanie pożądanego koloru zarówno poprzez dostępną paletę, jak i próbnik pobierający kolor z obrazu.

Program wspiera m.in. ekrany 4K oraz ekrany dotykowe. Pozwala na otwieranie obrazów w zewnętrznych aplikacjach, a także obsługuje różne wtyczki, w tym plugin oferujący wsparcie dla formatu PSD z Adobe Photoshop. Jeżeli chodzi o zapis/odczyt, import/eksport oraz konwersję obrazów, wspierany jest cały szereg popularnych i mniej popularnych formatów plików graficznych (także formaty RAW z aparatów różnych producentów). Należy wspomnieć o możliwościach przesyłania obrazów na serwery usługi ACDSee 365 oraz na wybrany e-mail lub serwer FTP. Poza tym dostępne są funkcje odpowiedzialne za synchronizowanie lokalnych plików graficznych z kontem na dysku internetowym lub publikowanie obrazów w serwisach Facebook, Flickr, SmugMug i Zenfolio. Skorzystamy również z funkcji pakowania obrazów w archiwach lub wypalania ich na płytach CD/DVD. Istnieje możliwość integracji modułu PicaView z menu kontekstowym Eksploratora Windows (miniaturka i metadane obrazu są wówczas wyświetlane w menu kontekstowym Eksploratora).

Interfejs graficzny ACDSee Ultimate jest nowoczesny i elegancki. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują podstawy obsługi programu, jednak wiele z jego funkcji wymaga sporej wiedzy o komputerowej obróbce grafiki. W witrynie producenta można zestaw szczegółowych instrukcji (w języku angielskim).

Ograniczenia!
Wersja próbna pozwala na pracę z ADCSee Photo Studio Ultimate przez okres 30 dni, następnie trzeba nabyć licencję/subskrypcję na pełną wersję (za pośrednictwem witryny producenta), by móc dalej korzystać z programu.

Wymagania!
Program wymaga 64 bitowej wersji Windows.
W Windows 7 wymagany jest Service Pack 1.
Kolejny wymóg - rejestracja konta ADCSee (z poziomu programu lub witryny producenta).

Wymagania sprzętowe:
Program wymaga przynajmniej 2 GB pamięci RAM (zalecane 6 GB).
Wymagana jest karta graficzna z co najmniej 512 MB pamięci VRAM, obsługująca DirectX 10 i wyświetlająca obraz przynajmniej w rozdzielczości 1024x768px.
ACDSee Ultimate wymaga minimalnie 2 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
ACDSee Photo Studio UltimateACDSee Photo Studio Ultimate 2024 17.0.2 Build 3593
Wersja stabilna
5.96 MB | 2023-10-15

Ilość pobrań: 387 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
ACDSee Photo Studio Ultimate