w
googluj

PRIMA Little Image Viewer 2.1


PRIMA Little Image Viewer to program do przeglądania zasobów multimedialnych (głównie fotograficznych) z dysków twardych komputera. Umożliwia wygodne wyświetlanie zdjęć, filmów oraz utworów muzycznych, kolejno prezentując pliki z naszej biblioteki. Dostępnych jest tu kilka udogodnień, dzięki którym aplikacja może być wygodniejsza, niż typowy, systemowy eksplorator: mamy możliwość bezpośredniego konwertowania zdjęć do kilku podstawowych formatów, obracania ich podglądu oraz wyświetlania podstawowych informacji o plikach.

Aby wykorzystać program, w pierwszej kolejności niezbędne będzie wskazanie lokalizacji, z której media chcemy przeglądać. Można wybrać pojedynczy plik, ale również cały folder, którego zawartość zostanie załadowana do okna i wyświetlona w formie miniatur. Ich wielkość można zmieniać, korzystając z kilku propozycji na górnym pasku narzędzi. Kliknięcie na wybranej fotografii powiększy ją w obszarze roboczym, ułatwiając dostrzeżenie szczegółów. Wszystkie dodatkowe opcje dostępne są z menu kontekstowego lub górnego paska. Obsługa każdej z nich jest wygodna, głównie za sprawą czytelnego i ciekawego wizualnie interfejsu, który utrzymany jest w nietypowej, ciemnej kolorystyce.

W aplikacji warto zwrócić uwagę na instrukcję obsługi. Jest ona dostępna w trybie offline, w formie dokumentu PDF. To rzadkość, ale zasługuje na pochwały, ponieważ producenci coraz częściej ograniczają sekcję pomocy jedynie do informacji ze strony internetowej, a nie zawsze jesteśmy przecież w zasięgu Sieci.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PRIMA Little Image ViewerPRIMA Little Image Viewer 2.1
Wersja stabilna
8.61 MB | 2017-05-04

Ilość pobrań: 133 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PRIMA Little Image Viewer