w
googluj

RECOIL 3.5.0


RECOIL (Retro Computer Image Library) to program umożliwiający wyświetlanie (oraz konwertowanie do PNG) grafik w formatach dedykowanych historycznym już komputerom, takim jak Amiga, Amstrad CPC, Apple II, Atari 8-bit, Atari Portfolio, Atari ST, Atari Falcon, BBC Micro, Commodore 16,Commodore 64, Macintosh 128K, MSX, SAM Coupé, ZX81 oraz ZX Spectrum. Łącznie jest to kilkaset (ponad 200) formatów plików, co w praktyce pozwoli użytkownikowi obejrzeć w zasadzie dowolne grafiki z okresu świetności wspomnianych urządzeń.

Aplikację należy docenić nie tylko za jej główną funkcjonalność, ale przede wszystkim ogólne przygotowanie projektu: prócz przeglądarki graficznej, użytkownik zyskuje tu także konsolowy konwerter plików do formatu PNG, integrację z systemem, dzięki czemu w eksploratorze wyświetlane są miniatury zdjęć oraz rozszerzenie do kilku programów graficznych, w tym Paint.NET. Całość jest bardzo prosta w obsłudze, ponieważ nie wymaga od korzystającego żadnej fachowej wiedzy, wszystkie elementy nieskomplikowanego interfejsu są intuicyjne w wykorzystaniu.

Choć nie jest to element typowej dokumentacji programu, warto odwiedzić stronę producenta, by uzyskać informacje o konkretnych obsługiwanych formatach – każdy z nich jest tam nie tylko przyporządkowany do komputera, dla którego został stworzony, ale również krótko opisany, co pozwoli użytkownikowi zarówno zorientować się, czy jest obsługiwany, jak i poznać jego charakterystykę. Programowi należą się również brawa za bardzo sprawne działanie oraz minimalne zapotrzebowanie na systemowe zasoby.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
RECOILRECOIL 3.5.0
Wersja stabilna 32-bitowa
0.83 MB | 2017-05-10
RECOIL 3.5.0
Wersja stabilna 64-bitowa
1.07 MB | 2017-05-10

Ilość pobrań: 186 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
RECOIL