w
googluj

FocusOn Image Viewer 1.24


FocusOn Image Viewer to przeglądarka zdjęć obsługująca między innymi formaty JPG, PNG, GIF, BMP, TIF, JP2, J2K, PSD, AI, EPS, CR2, NEF, ARW, DNG, a także RAW. Łącznie jest to ponad 100 różnych rozszerzeń. Dodatkiem jest tutaj wbudowany edytor, choć jego funkcjonalność sprowadza się tylko do podstawowych opcji: przede wszystkim kadrowania i obracania zdjęć. Bezpośrednio z aplikacji możliwe jest drukowanie fotografii oraz ich publikowanie w Sieci, między innymi na blogach oraz w serwisach społecznościowych: Twitterze i Facebooku. Program nie jest skomplikowany w użyciu, jego interfejs w dużej mierze przypomina zwykły, systemowy eksplorator plików.

W taki właśnie sposób wybiera się zdjęcia do przeglądania w programie. Dostępne jest drzewo katalogów z lewej strony, jak również ich główny podgląd w większej części okna. Tutaj możliwa jest edycja powiększenia katalogów, by zamiennie ich miniatury były większe lub na ekranie mieściło się więcej elementów. Dodatkiem jest niewielkie okienko podglądu, które stale widoczne jest w lewym dolnym rogu programu (to również zabieg dość standardowy dla niektórych aplikacji tego rodzaju z zakresu obsługi multimediów). Kiedy wybierzemy już plik, który chcemy wyświetlić w podglądzie, wystarczy na nim dwukrotnie kliknąć, aby załadował się i wypełnił całe okienko podglądu. Podczas naszych testów, niezależnie od rodzaju rozszerzenia, pliki ładowane były bardzo szybko (dotyczy to również RAW-ów).

Chcąc obrócić, przerzucić lub opublikować zdjęcie w Internecie, można to zrobić korzystając z kontekstowego menu, wyświetlanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wyświetlanym podglądzie zdjęcia.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP, konieczna jest instalacja dodatku Service Pack 3.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FocusOn Image ViewerFocusOn Image Viewer 1.24
Wersja stabilna 32-bitowa
4.75 MB | 2020-05-12
FocusOn Image Viewer 1.24
Wersja stabilna 64-bitowa
5.35 MB | 2020-05-12

Ilość pobrań: 259 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
FocusOn Image Viewer