w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 427
Wszystkich postów: 962477
Wszystkich tematów: 166770

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

Clonezilla 3.1.2-22


Clonezilla to darmowe i uniwersalne narzędzie do klonowania i tworzenia kopii zapasowych partycji oraz całych dysków twardych. Program przydatny jest szczególnie w sytuacjach kryzysowych, gdy na skutek awarii bądź innych okoliczności trzeba szybko odtwarzać infrastrukturę informatyczną. Co ciekawe, aplikacja – oprócz systemu Windows – wspiera również Mac OS i większość dystrybucji Linuksa.

By rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy przede wszystkim przenieść ją na nośnik rozruchowy (bootowalny). Tę rolę może pełnić zarówno lokalny dysk twardy, jak i urządzenie przenośne – płyta CD, pendrive lub dysk przenośny na USB.

Przy pomocy bootowalnego nośnika i po ustawieniu właściwej kolejności rozruchu w BIOSie możemy przejść do tworzenia kopii lub klonów partycji lub dysków. Najważniejsze możliwości tej funkcji to m.in:
• wsparcie wielu systemów plików: od popularnych FAT (12, 16, 32) i NTFS, poprzez HFS+ i systemy ext 2, 3, 4, xfs, jfs, btrfs, aż po egzotyczne systemy właściwe dla FreeBSD, NetBSD czy OpenBSD,
• obsługa formatów partycji MBR i GPT,
• wsparcie dla mechanizmu LVM2,
• możliwość przeinstalowania bootloadera (programu rozruchowego),
• opcja przywrócenia jednego obrazu dysku/partycji na więcej niż jedno urządzenie lokalne,
• możliwość zapisania sklonowanego obrazu na dysku twardym, serwerze ssh, samba lub NFS.

Rozwijana od ok. 10 lat Clonezilla to jedno z najbardziej znanych i popularnych narzędzi w swojej klasie. Oprócz wersji Live, Clonezilla występuje też w wersji SE (Server Edition), przeznaczonej do zastosowań masowych i bardziej skomplikowanej w obsłudze. Obie wersje są w pełni bezpłatne, nawet do zastosowań komercyjnych.

Uwaga!
By pobrać odpowiednią dla naszego środowiska wersję programu, należy po kliknięciu w "Pobierz" po przekierowaniu na stronę producenta podać rodzaj architektury naszego procesora oraz żądaną wersję Clonezilli (ZIP lub ISO). Z listą dostępnych edycji można zapoznać się na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (20 głosów)

Strefa Download programu
ClonezillaClonezilla 3.1.2-22
Wersja stabilna
358 MB | 2024-04-18

Ilość pobrań: 7238 | W tym miesiącu: 60 | W poprzednim miesiącu: 115

Komentarze (0)
Clonezilla