w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 180
Wszystkich postów: 904076
Wszystkich tematów: 127434

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6375 dni

PCtransfer 1.0.0.1101


PCtransfer to darmowe narzędzie firmy IObit, które służy do bezpiecznego i szybkiego tworzenia kopii zapasowych danych użytkownika oraz danych i ustawień aplikacji zewnętrznych. Później za pomocą programu można przywrócić dane z backupu w tej samej lub innej instalacji Windows, jak również po prostu manualnie przenieść je na wybrany nośnik.

Kopie zapasowe mogą być tworzone z uwzględnieniem kategoryzacji danych - program samoczynnie wykrywa określone typy plików i aplikacje z nimi powiązane. Narzędzie pozwala na wykonanie większej liczby backupów. W zakładce Backup w łatwy sposób możemy ująć w kopii zapasowej dane z kategorii takich jak m.in.: pliki na Pulpicie, zakładki/ulubione przeglądarek Internet Explorer (wsparcie dla IE 6 i 7 oraz wyższych wersji), Google Chrome, Mozilla Firefox i Opera, dokumenty (m.in. pliki Word, Excel i PowerPoint z pakietu Microsoft Office), pliki z bibliotek/folderów Obrazy, Muzyka, Wideo (również materiały Flash), e-maile programów pocztowych MS Outlook i Mozilla Thunderbird, dane komunikatorów internetowych Skype oraz AIM, pliki obecne w folderze Pobrane, dane ściągnięte poprzez iTunes, ustawienia produktów IObit, a także playlisty odtwarzaczy audio. Oprócz tego możliwe jest manualne tworzenie backupów z dowolnych danych dostępnych na dysku twardym czy innym nośniku. PCtransfer w przystępny sposób informuje ile przestrzeni na nośniku zajmie nasza kopia. Bez trudu można wybrać pliki i katalogi mające wchodzić w skład backupu oraz ustalić jego docelową lokację (partycja dysku, której nie zamierzamy formatować przy nowej instalacji Windows, dodatkowy dysk twardy, przenośny dysk zewnętrzny USB, pendrive, itd.). Kopia zostanie wykonana po kliknięciu w przycisk Backup.

Zakładka Restore pozwala na przywrócenie danych z backupu, również w innej instalacji Windows - wystarczy że otworzymy plik wykonywalny aplikacji, który jest automatycznie umieszczany w kopii zapasowej razem z naszymi danymi. Producent nie podaje, czy wersje i edycje systemów muszą być zgodne dla udanego przywracania. Klikając prawym przyciskiem myszki na dowolnym backupie wyświetlanym w liście zakładki Restore, wywołamy menu kontekstowe, w którym można otworzyć (w Eksploratorze Windows) lokację danych należących do wybranej kopii lub usunąć określony backup. Lokację kopii zapasowej otwiera również dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszki na pozycji reprezentującej ten backup w liście. Sam przycisk Restore, jak łatwo się domyślić, przywraca interesujące nas dane. Ostatecznie pliki i katalogi z backupu można po prostu skopiować lub przenieść do interesujących nas katalogów na dowolnym nośniku danych.

Interfejs graficzny PCtransfer został wykonany ze sporym wyczuciem estetyki, jest nowoczesny i bardzo intuicyjny. Obsługa programu nie powinna przysparzać kłopotów mniej zaawansowanym użytkownikom. W razie problemów możemy wysłać pytanie do działu wsparcia za pomocą formularza wbudowanego w aplikację albo opcji Help, która przeniesie nas do kwestionariusza dostępnego w witrynie producenta.

Uwaga!
Aplikacja nie wymaga instalacji, wystarczy uruchomić plik wykonywalny.
Przywracanie nadpisuje pliki ich wcześniejszymi wersjami, które nie zawierają modyfikacji wprowadzonych po wykonaniu kopii zapasowej. Program wyświetla odpowiednie ostrzeżenie. W celu uniknięcia nadpisywania, wystarczy zmienić nazwy plików zmodyfikowanych już po stworzeniu backupu lub przenieść czy skopiować te pliki do innej lokacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PCtransferPCtransfer 1.0.0.1101
Wersja stabilna
4.6 MB | 2015-06-06

Ilość pobrań: 200 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PCtransfer