w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 182
Wszystkich postów: 904076
Wszystkich tematów: 127434

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6375 dni

DataNumen Disk Image 1.6


DataNumen Disk Image to program do tworzenia kopii zapasowych partycji, całych dysków, bądź pamięci przenośnych w formie pliku obrazu ISO. Jest szybki w działaniu, a jego konfiguracja bardzo prosta. Ponieważ możliwe jest jednoczesne zaplanowanie kilku zadań tworzenia obrazów dysków, po poświęceniu kilku chwil na uzupełnienie informacji w kreatorze, będziemy mogli zostawić działający program w tle, a zająć się w tym czasie standardowym korzystaniem z komputera.

Opisywana aplikacja nie jest propozycją szczególnie zaawansowaną w możliwościach. Oferuje jedynie podstawową możliwość stworzenia obrazu dysku, bez zagłębiania się w zbędne (z punktu widzenia niewymagającego użytkownika), opcje konfiguracyjne. Aby dokonać nowego klonowania, w pierwszym oknie po uruchomieniu programu konieczne będzie wskazanie urządzenia źródłowego. Możliwe jest to wybranie z listy nie tylko pamięci przenośnych oraz konkretnych partycji lokalnych z komputera, ale również całych fizycznych dysków. Drugie okno, które musimy uzupełnić to nazwa pliku wynikowego oraz ścieżka jego zapisu. Gdy te informacje zostaną wprowadzone w program, możliwe jest uruchomienie procesu tworzenia obrazu dysku.

Podczas pracy możliwe jest przeglądanie pozostałych kart programu, jak również śledzenie paska postępu, który informuje o procencie ukończonych prac. Podczas testów pasek ten charakteryzował się niestabilnymi odczytami (najczęściej objawiało się to nieliniowymi wynikami, tzn. pierwsze 50% postępu trwało kilka minut, natomiast drugie 50% już tylko kilkanaście sekund). Miało to jedynie wpływ na jakość informacji dla użytkownika, nie zaś sam plik wynikowy, który został stworzony w pełni poprawnie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (19 głosów)

Strefa Download programu
DataNumen Disk ImageDataNumen Disk Image 1.6
Wersja stabilna
1.56 MB | 2017-03-25

Ilość pobrań: 146 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
DataNumen Disk Image
avatararrow
~UFO | 2017.03.26 10:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mocium panie, a jak zrobić do ISO
DataNumen Disk Image 1.6