w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 182
Wszystkich postów: 904076
Wszystkich tematów: 127434

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6375 dni

DAR 2.5.4


DAR (Disk ARchive) to konsolowy program do tworzenia archiwów oraz kopii zapasowych danych. Charakteryzuje się dużą funkcjonalnością, co w połączeniu z obsługą przez interfejs tekstowy sprawia, iż jest to propozycja dla raczej zaawansowanych użytkowników. Aplikacja pozwala na stosowanie szyfrowania, obliczanie sum kontrolnych oraz obsługę typów plików znanych ze środowisk UNIX. Dostępnych jest wiele opcji backupu, jak również scalanie, rozdzielanie, czy porównywanie archiwów. Atutem jest również ugruntowana pozycja na rynku; program dostępny jest w bardzo podobnej formie od ponad 10 lat.

Obsługa jest typowa, jak na program kontrolowany przez konsolę. Rozpakowane archiwum z plikami jest gotowe do pracy. Trzeba więc uruchomić plik „dar.exe”, ale z poziomu konsoli (najlepiej uruchomionej wcześniej w trybie administratora). Zwyczajne dwukrotne kliknięcie na ikonę aplikacji, poskutkuje niestety jej zamknięciem, stąd powyższy sposób jest niezbędny. Zgodnie z obowiązującym trendem, wpisanie nazwy programu z dopiskiem „-h” wyświetli użytkownikowi listę wszystkich dostępnych komend wraz z krótkimi opisami. Dzięki temu będzie mógł szybko dowiedzieć się, jak poprawnie formułować polecenia w kolejnych wierszach, by osiągnąć zadowalający efekt i kopie zapasowe danych na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Podobne informacje są również do uzyskania na dedykowanej podstronie producenta. Znajdziemy tam dużo bardziej szczegółowe opisy każdego z parametrów poleceń, co umożliwi dokładniejsze zrozumienie funkcjonalności aplikacji i w konsekwencji, efektywniejsze ich wykorzystanie.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DARDAR 2.5.4
Wersja stabilna
9.07 MB | 2016-05-13

Ilość pobrań: 61 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
DAR