w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 134
Wszystkich postów: 904076
Wszystkich tematów: 127434

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6375 dni

Right Backup 2.1.1000.6256


Right Backup to aplikacja przeznaczona do tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Konto w chmurze programu pozwala na przechowywanie backupów zawierających dane pochodzące zarówno z pojedynczego komputera, jak i z wielu różnych PC. Narzędzie zabezpiecza nas przed sytuacją, w której tracimy cenne dane np. na skutek awarii dysku, nieumyślnego skasowania plików i folderów czy wielu innych zdarzeń.

Przesłane do chmury pliki można w każdej chwili w łatwy sposób przywrócić na wybrany komputer – wystarczy za pomocą programu lub przeglądarki WWW zalogować się na swoim koncie Right Backup z poziomu dowolnego PC, po czym rozpocząć pobieranie. Plikami zgromadzonymi w chmurze administrujemy jedynie poprzez panel Web, otwierany w przeglądarce internetowej za pomocą odpowiedniej opcji programu (Web Control Panel – opcja dostępna w rozwijalnym menu z nazwą naszego konta Right Backup). Poza prostym zarządzaniem danymi zawartymi w backupie (przeglądanie, pobieranie oraz usuwanie), w panelu możliwe jest również szybkie przesyłanie wybranych plików z dysku lokalnego do chmury, a także współdzielenie ich z innymi użytkownikami. Dodatkowo dostępne są wersje Right Backup przeznaczone dla urządzeń mobilnych z systemami iOS oraz Android. Wydania te pozwalają na kontrolowanie zawartości backupów dostępnych w chmurze oraz przywracanie na urządzenia przenośne dokumentów, zdjęć oraz plików audio/wideo, z których wcześniej została sporządzona kopia zapasowa przy użyciu wersji Right Backup dla komputerów PC. Być może aplikacjach Android i iOS możliwy jest także upload plików do chmury poprzez panel Web.

Aplikacja oferuje dwa sposoby tworzenia kopii zapasowych, a także trzy metody przywracania danych:

• W trybie Smart Backup narzędzie przeszukuje zawartość nośników (dysków twardych i dysków zewnętrznych, SSD, pendrive’ów, kart pamięci, płyt CD/DVD/Blu-ray itd.), po czym kategoryzuje dane pod kątem ich typów – dokumentów, obrazów, muzyki, wideo, plików finansowych, e-booków, pozostałych plików. Możemy wybrać, czy będziemy przeprowadzać backup danych ze wszystkich tych kategorii, czy tylko z wybranych z nich. Po kliknięciu na interesującą nas kategorię, będziemy w stanie szczegółowo określić, które z plików do niej należących trafią do kopii zapasowej.

• Tryb Custom Backup - pozwala na sporządzenie kopii zapasowej dowolnych katalogów i plików w nich zawartych.

• Tryb Smart Restore – przywracanie danych z wybranych lub wszystkich kategorii (oprócz kategorii Pozostałe pliki).

• Tryb Custom Restore – zdecydujemy w nim dokładnie, które z plików zapisanych w kopii zostaną przywrócone.

• Tryb Search File – dane zawarte w backupie zostają przeszukane pod kątem podanego przez nas ciągu znaków, wybrane wyniki wyszukiwania można w łatwy sposób przywrócić.

W karcie Status znajdziemy informacje o czasie ostatniego backupu, najbliższym terminie planowanego sporządzania kopii zapasowej, nazwach i liczbie komputerów, z których pochodzą dane zgromadzone w chmurze, a także ilości dostępnego w niej miejsca na backup. Right Backup uwzględnia modyfikacje wprowadzane w plikach – jeżeli zawartość danego pliku zmieniła się, przy ponownym wykonywaniu kopii zapasowej tego pliku zostanie automatycznie stworzona nowa wersja jego backupu, przy czym poprzednie wersje nadal pozostaną w chmurze. Później w łatwy sposób wybierzemy, która z wersji będzie przywrócona. W ustawieniach przywracania można zdecydować, czy dostępne na dysku pliki zostaną nadpisane plikami z backupu (jeżeli mają one takie same nazwy jak pliki na naszym nośniku), czy też dane pobierane z chmury otrzymają nowe nazwy i nie zastąpią żadnego z lokalnych plików. Proces tworzenia kopii zapasowej można zautomatyzować według ustalonego przez nas lub przez program harmonogramu. Wybranie opcji Auto Pilot Schedule spowoduje, że Right Backup sam wybierze najodpowiedniejszy moment na stworzenie kopii zapasowej i przeprowadzi ją według zasad trybu Smart Backup. Warto dodać, że dane przechowywane w chmurze są zabezpieczone przy użyciu algorytmu kryptograficznego AES-256, transfer danych pomiędzy PC a chmurą odbywa się z wykorzystaniem protokołu SSL.

W ustawieniach programu można wykluczyć określone pliki i katalogi z kopii zapasowej, zaplanować harmonogram backupu, wybrać reguły nadpisywania/zastępowania plików przy przywracaniu danych, zdecydować o wyświetlaniu powiadomień, w trakcie gdy narzędzie działa w trybie zminimalizowanym (tylko ikonka w zasobniku systemowym), aktywować ostrzeżenia dotyczące sytuacji, w której kopia nie była sporządzana przez wybraną ilość dni, włączyć automatyczne uruchamianie się aplikacji wraz ze startem Windows, zastosować niższe wykorzystanie łącza internetowego przez program, skonfigurować serwer proxy, ustawić automatyczne zatrzymanie backupu, gdy bateria urządzenia osiągnie odpowiedni stopień rozładowania, a także otworzyć logi kopii zapasowych oraz przywracania danych.

Interfejs graficzny Right Backup jest elegancki i przyjemny dla oka. Program cechuje się intuicyjną obsługą, nawet mało doświadczeni użytkownicy powinni w krótkim czasie opanować wszystkie jego funkcje. W razie problemów można zapoznać się z instrukcjami dostępnymi w witrynie producenta, a także zadać pytanie do działu wsparcia.

Uwaga!
Producent informuje także o wersji programu dla Mac OS, ale w tej chwili nie jest ona dostępna.
Należy uważać na tryb harmonogramu Auto Pilot Schedule, ponieważ gdy nie ustalimy, które z plików i kategorii mają według ustawień Smart Backup znaleźć się w kopii zapasowej, program sporządzi automatycznie kopię wszystkich plików z każdej kategorii Smart Backup. Ryzykujemy wtedy, że do chmury mogą trafić dane, które niekoniecznie chcielibyśmy tam przesłać.
Z chwilą tworzenia opisu usuwanie danych i konta z chmury jest dość kłopotliwe. Możemy usuwać pliki tylko pojedynczo, o usunięcie konta trzeba prosić producenta poprzez formularz lub telefonicznie.

Ograniczenia!
W wersji Trial otrzymujemy 1GB przestrzeni w chmurze na backup danych. Ilość miejsca można odpłatnie zwiększyć. Z wersji próbnej programu można korzystać przez okres 30 dni, po tym czasie należy zakupić subskrypcję na pełną wersję aplikacji. Trial ogranicza liczbę komputerów, z których możemy wykonywać backup do chmury, oprócz tego nie posiada także funkcji współdzielenia danych.

Wymagania!
Aplikacja wymaga połączenia z Internetem, poza tym konieczne jest założenie konta w chmurze Right Backup - można je zarejestrować poprzez program albo witrynę producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Right Backup



Right Backup 2.1.1000.6256
Wersja stabilna
5.82 MB | 2017-07-21
przejdź Right Backup dla Android

Ilość pobrań: 114 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Right Backup
avatararrow
~ja Gumiś | 2015.12.11 16:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie radzę tworzyć kopii swoich zdjęć " gdzieś tam "
Right Backup 2.1.1000.4640