w
googluj
pl

KATZ 1.0


KATZ – desktopowa, instalacyjna odmiana programu do komunikacji głosowej przez Internet. Charakteryzuje się ciekawym interfejsem, prostą obsługą i raczej prostotą, jeśli chodzi o możliwości. Program ściśle współpracuje ze swoją odmianą mobilną, co z jednej strony nieco utrudnia proces rejestracji (który opisaliśmy szczegółowo w dalszej części), ale z drugiej gwarantuje nam synchronizację danych, w tym kontaktów ze smartfona na komputer, by szybciej skontaktować się z dowolną osobą z książki telefonicznej.

Aby skorzystać z programu niezbędne jest przeprowadzenie rejestracji użytkownika. Ta natomiast wymaga zainstalowania aplikacji mobilnej, w której realizowany jest proces aktywacji. Wymaga on podania numeru telefonu, z którego korzystamy, a następnie przepisania kodu aktywacyjnego, który w przeciągu minuty dostaniemy w wiadomości SMS (w praktyce przychodzi po kilku sekundach). Gdy ten etap zostanie zrealizowany, konieczne jest podanie swojego imienia, ale tutaj można również skorzystać z danych logowania z Facebooka, by podstawowe informacje o naszej osobie zostały pobrane automatycznie. W tym momencie na chwilę kończy się niezbędny udział telefonu. Teraz należy uruchomić proces logowania w aplikacji desktopowej, ponownie wpisać numer telefonu i spojrzeć na ekran smartfona, na którym wyświetlony zostanie automatycznie token potwierdzający sparowanie obydwu programów. Po przepisaniu go na ekran komputera, ostatecznie wszystko zostanie odblokowane i można przystąpić do korzystania z programu.

Interfejs aplikacji jest łatwy w obsłudze nawet bez jakiegokolwiek czasu na przygotowania. Pomiędzy kolejnymi ekranami przełączamy się używając do tego zakładek z symbolami przypisanych im funkcji. Jest to rozwiązanie najczęściej spotykane w urządzeniach mobilnych, a w tym przypadku po prostu analogiczne do sposobu obsługi smartfonowej odmiany aplikacji. W ustawieniach znajdziemy jedynie podstawową konfigurację (np. możliwość automatycznego uruchamiania programu przy starcie Windows). Całość działa szybko i stabilnie, podczas testów nie doznaliśmy żadnych kłopotów.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Wymagania!
Do instalacji programu niezbędne jest uprzednie zainstalowanie mobilnej odmiany i podanie numeru telefonu w celu przeprowadzenia aktywacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
KATZKATZ 1.0
Wersja stabilna
9.24 MB | 2015-11-23
przejdź KATZ dla Android

Ilość pobrań: 247 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
KATZ