w
googluj

Linphone 4.1.1


Linphone to prosty i nieskomplikowany komunikator internetowy, który umożliwia wykonywanie połączeń głosowych oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Łączność możliwa jest oczywiście pomiędzy użytkownikami tej aplikacji, ale również innych, które wykorzystują komunikację bazującą na protokole SIP; wystarczy podać odpowiednie parametry połączenia, by skutecznie wysyłać dane do znajomych korzystających z innych programów wspierających ten standard.

Linphone powinien być traktowany przede wszystkim jako wygodne, niezmiernie proste i lekkie dla systemu narzędzie, nie zaś wyjątkowo ciekawy komunikator, który będzie naszym jedynym. Choć pierwsze uruchomienie programu trwa bardzo szybko (na co wpływa zarówno duża szybkość samego startu, jak i brak konieczności konfiguracji), naszym oczom ukazuje się wyjątkowo prosty, ale raczej mało atrakcyjny interfejs, który nie ma wiele do zaoferowania. Naturalnie nie odbija się to negatywnie na podstawowej funkcjonalności: mamy dostęp do listy kontaktów i czytelny obszar na czat. Natomiast gdyby porównać Linphone na przykład do najpopularniejszego, swego czasu, Gadu-Gadu - ich interfejsy i dodatkową funkcjonalność dzieli spora przepaść (na korzyść tej drugiej propozycji).

Nie oznacza to jednak, że opisywany komunikator należy z daleka omijać. Wręcz przeciwnie; jego lekkość może okazać się kluczowa do wykorzystania tego typu aplikacji na starszych komputerach, a dostępność na liczne platformy (w tym kilka mobilnych) sprawi, że będziemy mogli skomunikować się z wszystkimi przyjaciółmi, niezależnie od ich preferencji systemowych.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android, iOS oraz Windows Phone.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
LinphoneLinphone 4.1.1
Wersja stabilna
30.92 MB | 2017-09-06

Ilość pobrań: 252 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Linphone