w
googluj
pl

Curse Voice 7.1.5982.3417 Beta


Curse Voice to darmowy komunikator VoIP, przeznaczony przede wszystkim dla graczy komputerowych. Za pomocą programu osoby z różnych stron świata mogą w wygodny sposób prowadzić rozmowy głosowe oraz wysyłać/odbierać wiadomości tekstowe w trakcie grania w swoje ulubione gry multiplayer. Wspierane są konwersacje grupowe oraz prywatne. Użytkownik łatwo stworzy własną sesję komunikacyjną lub dołączy do wybranej sesji innych graczy. Curse Voice generuje link sesji, który można udostępniać innym ludziom w celu zaproszenia ich do rozmowy. Dostępna jest lista znajomych z funkcjami dodawania nowych osób, tworzenia grup rozmówców oraz wyszukiwania użytkowników programu (czy ich grup). Komunikator integruje się w zaawansowany sposób z popularnymi grami multiplayer, m.in. League of Legends, SMITE, Strife, WildStar, Borderlands 2, ArcheAge, Team Fortress 2, Civilization 5, Counter-Strike GO, Magicka, Robocraft, World of Warships, Evolve, Minecraft (tutaj trzeba włączyć odpowiednią wtyczkę w ustawieniach programu). Dla tych gier przygotowano dedykowane nakładki graficzne Curse Voice, funkcję synchronizacji listy znajomych w grach z listą kontaktów komunikatora, a także możliwość automatycznego tworzenia sesji komunikacyjnej VoIP dla graczy przydzielonych do tej samej drużyny w aktualnie uruchomionej grze. Kontakty mogą być pozyskiwane również z komunikatora Skype oraz z kont użytkownika założonych w serwisach Battle.net i Steam. W miarę rozwoju programu baza wspieranych gier będzie rozbudowywana o nowe pozycje.

Aby kontrolować ustawienia głośności oraz tworzyć bądź zakańczać sesje komunikacyjne, nie trzeba przełączać się pomiędzy grą a oknem komunikatora, ponieważ Curse Voice wyświetla swoją nakładkę graficzną bezpośrednio na obrazie z gry. W podobny sposób wyświetlane są również rozmaite powiadomienia wizualne – np. nowa wiadomość od użytkownika czy grupy, informacja o tym, że znajomy dołączył do gry lub jest aktualnie online. W razie potrzeby możemy dokładnie skonfigurować reguły alertów wizualnych i dźwiękowych.

Rozmowy VoIP mają wysoką jakość audio i odbywają się bez znacznych opóźnień. Program podaje nick osoby, która aktualnie się wypowiada. Wyświetlane są oczywiście statusy obecności użytkownika, skorzystamy z następujących statusów – dostępny, nieobecny, zajęty, niewidoczny (ukryty). Warto jeszcze dodać, że Curse Voice nigdy nie zdradza adresu IP użytkownika jego rozmówcom (zarówno w komunikacji VoIP, jak i w czatach). W ustawieniach dźwiękowych m.in. wybierzemy urządzenie audio i jego domyślną głośność, zdecydujemy się na podgłośnienie mikrofonu, automatyczną regulację wzmocnienia dźwięku, a także na korzystanie z automatycznej aktywacji głosowej mikrofonu lub zastosowanie techniki Push-to-Talk. Jeżeli chodzi o czat, wspierane są emotikony, odnośniki oraz treści osadzone (np. obrazy czy klipy wideo). Historia wiadomości jest przechowywana lokalnie na dysku użytkownika. Istnieje także możliwość tworzenia wiadomości w trybie offline (zostaną doręczone, gdy odbiorca będzie dostępny). Do Curse Voice można dodawać różne wtyczki, usprawniające komunikację w wybranych grach - w chwili tworzenia opisu dostępna jest wtyczka dla gry Minecraft. Program potrafi działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego, poza tym dostępny jest również tryb kompaktowy interfejsu. Odpowiednie wersje Curse Voice przygotowano dla Windows, Mac OS X oraz systemów mobilnych Android i iOS. Użytkownicy różnych wersji programu mogą komunikować się ze sobą bez przeszkód.

Interfejs graficzny Curse Voice jest nowoczesny i elegancki. Osoby mniej doświadczone informatycznie nie będą mieć problemów z opanowaniem podstaw obsługi komunikatora. W witrynie producenta udostępniono zbiór instrukcji i porad (w chwili tworzenia opisu brakuje pomocy w polskiej wersji językowej).

Ograniczenia!
Dostępna jest również płatna wersja Curse Voice – Premium, która oferuje nieco więcej możliwości. W witrynie producenta można zapoznać się z różnicami pomiędzy wydaniem darmowym a płatnym oraz nabyć roczną subskrypcję na wersję Premium.

Wymagania!
Wymagane jest założenie konta użytkownika Curse Voice (z poziomu programu lub witryny projektu).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Curse VoiceCurse Voice 7.1.5982.3417 Beta
Wersja rozwojowa
80.76 MB | 2016-05-22

Ilość pobrań: 1523 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Curse Voice