w
googluj

MiTeC XML Viewer 6.5.0.0


MiTeC XML Viewer to program do przeglądania zawartości plików XML, oferujący kilka widoków oraz podgląd podstawowych statystyk. Jest prosty w obsłudze i nie oferując wielu zaawansowanych możliwości, stanowi ciekawą propozycję przede wszystkim dla początkujących użytkowników lub osób, które szukają oprogramowania głównie lekkiego i wygodnego w codziennym użytkowaniu. Wśród opcji ułatwiających odczyt znajdziemy tu oczywiście obowiązkowe w tym przypadku kolorowanie składni kodu, w którym dodatkowo właściwa treść dokumentu (wszystkie fragmenty niebędące znacznikami), są wyróżniane pogrubieniem, co dodatkowo zwiększa jego czytelność.

Aby skorzystać z programu, wystarczy otworzyć odpowiedni dokument, wykorzystując wbudowany eksplorator (uruchomimy go na przykład ikonką folderu w górnej części aplikacji). Dokument zostaje uruchomiony w podstawowym widoku i umieszczony na pasku kart. Dzięki niemu mamy możliwość jednoczesnego uruchomienia wielu dokumentów i łatwego porównywania ich treści. Widoki można zmieniać z poziomu trzech zakładek widocznych w dolnej części: pozwolą kolejno łatwiej analizować strukturę dokumentu, wyświetlając strukturę drzewiastą znaczników, przeglądać klasyczny podgląd dokumentu w jego typowej formie oraz podejrzeć efekt końcowy - dokument, z którego usunięto znaczniki i prezentowana jest jedynie właściwa treść.

Warto dodać, iż w aplikację wbudowano wyszukiwarkę, która ułatwia poruszanie się po dokumentach. Wygodna jest także możliwość ustawienia programu jako domyślną przeglądarkę plików XML, dzięki czemu z poziomu eksploratora systemu, będziemy mogli uruchamiać pliki w aplikacji, po uprzednim dwukrotnym kliknięciu ich ikon myszą.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
MiTeC XML ViewerMiTeC XML Viewer 6.5.0.0
Wersja stabilna
5.96 MB | 2024-01-18

Ilość pobrań: 9393 | W tym miesiącu: 28 | W poprzednim miesiącu: 154

Komentarze (0)
MiTeC XML Viewer