w
googluj

Unreal Engine 4.2.0


Unreal Engine to środowisko programistyczne do tworzenia gier komputerowych, następca popularnego Unreal Development Kit, który był programem obsługującym poprzednią edycję silnika Unreal. Jest to swoisty kombajn do tworzenia zaawansowanych gier komputerowych, w których programista może skupić się na dosłownie każdym aspekcie jej wyglądu oraz rozgrywki. O potencjale pakietu świadczy choćby lista tytułów gier, które zostaną stworzone za jego pomocą; znajdziemy na niej wiele ciekawie zapowiadających się produkcji (na bieżąco aktualizowana lista znajduje się na witrynie producenta).

Choć środowisko jest bardzo rozbudowane, producent stanął na wysokości zadania, by odpowiednio sprawnie oraz czytelnie przedstawić nam jego podstawowe elementy. Przy pierwszym uruchomieniu (lub później na życzenie użytkownika), przedstawiony zostaje średniej długości tutorial związany z obsługą, który „oprowadza” programistę po poszczególnych modułach interfejsu. Bardzo pomaga to postawić pierwsze kroki na długiej i skomplikowanej drodze stworzenia dobrej gry. Przejście samouczka wyświetla ostatecznie wybrany przez nas wcześniej projekt do uruchomienia (może to być jedna z kilku typów gier lub całkowicie pusty szablon, w którym możemy stworzyć własną grę od podstaw). Podczas tworzenia gry mamy dostęp do edycji wszystkich elementów pod wieloma względami. Dotyczy to zarówno map, świateł, tekstur, elementów czy poruszających się postaci.

W środowisku imponująca jest również lista ustawień. Użytkownik może wpłynąć na sposób działania niemal każdego aspektu zarówno w edytorze, jak i podczas testowania stworzonych elementów gier. Dostępne jest również zarządzanie skrótami klawiaturowymi. Warto także zwrócić uwagę na innowacyjny sposób opłat za wykorzystanie programu do celów komercyjnych (producent otrzymuje procent zysków tylko w przypadku sprzedaży powyżej określonego limitu - szczegóły w informacjach na stronie Epic Games).

Uwaga!
• Link instalatora prowadzi do pobierania tak zwanego Launchera aplikacji producenta Epic Games. Dopiero w nim wybieramy pobieranie silnika Unreal Engine 4. Pobierane dane wazą aż 4.5GB; warto uzbroić się w chwilę cierpliwości, ponieważ pobieranie poprzedzone jest stosunkowo długim wyświetlaniem napisu „Please wait” („Proszę czekać”).
• Program jest wymagający dla zasobów sprzętowych komputera. Zaleca się co najmniej czterordzeniowy procesor z wyższej półki i 8GB pamięci operacyjnej. Środowisko uruchomi się również na słabszym sprzęcie, ale nie będzie funkcjonować na zadowalającym poziomie płynności.

Wymagania!
Aby korzystać z Launchera (oraz w efekcie programu), konieczne jest stworzenie darmowego konta użytkownika Epic Games.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Unreal EngineUnreal Engine 4.2.0
Wersja stabilna
30.88 MB | 2017-07-09

Ilość pobrań: 946 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Unreal Engine