w
googluj

ATSuite (Automated Test Suite) 1.0.1


ATSuite (Automated Test Suite) to interpreter języka skryptowego, który powstał z myślą o użytkownikach nie będących programistami, a wykonujących testy jednostkowe tworzonego oprogramowania. Program maksymalnie upraszcza ten proces, pozwalając testować wiele przypadków użycia bez konieczności tworzenia skomplikowanego kodu. Ponieważ jest to aplikacja bazująca na Javie, zmniejszono w ten sposób do minimum ewentualne różnice wynikające z przeprowadzania testów na różnych edycjach systemu operacyjnego, również systemów Linux i Mac.

Program powstał z dwóch głównych przyczyn. Z jednej strony stanowi znakomite uproszczenie i przyśpieszenie nużącej pracy ręcznych tekstów tego typu, z drugiej stanowi otwór do nowych zadań dla osób, które dotychczas nie zajmowały się tego typu pracą. Dostępny na stronie internetowej producenta krótki, ale sensowny poradnik w formacie PDF wyjaśnia dokładnie sposób funkcjonowania programu oraz komendy, których możemy w nim użyć. Ponieważ wszystko zostało dokładnie opisane, nawet początkujący na tym polu użytkownicy będą mogli już po niedługim czasie skorzystać z programu czerpiąc z niego wszystkie dostępne korzyści.

Większość funkcji programu czerpie swoje źródło w aplikacji Selenium oraz Sikuli, które umożliwiają wygodne testowanie odpowiednich zachowań w najpopularniejszych przeglądarkach oraz aplikacjach desktopowych. Użytkownik nie jest tutaj również ograniczony jeśli chodzi o źródło danych do testów. Program potrafi je zaimportować z wielu typów plików, między innymi formatów Excela czy specjalnie stworzonych baz danych.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
ATSuite (Automated Test Suite)ATSuite (Automated Test Suite) 1.0.1
Wersja stabilna
68.92 MB | 2014-09-30

Ilość pobrań: 178 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ATSuite (Automated Test Suite)