w
googluj

Site Monitoring 2.0


Site Monitoring to program do automatyzacji testów stron internetowych. Jest to więc narzędzie szczególnie przydatne w rękach webmasterów oraz programistów, którzy mogą chcieć symulować pewne zachowania na swoich witrynach, aby zweryfikować stabilność kodu strony czy technicznych możliwości serwera. Opisywany program jest raczej propozycją dla początkujących. Nie oferuje bowiem całej masy możliwości, a jedynie kilka podstawowych narzędzi, które pozwolą na tworzenie prostych statystyk oraz testów linków czy zawartości naszej strony (bądź stron).

Interfejs aplikacji jest dość nietypowy, ponieważ z jednej strony minimalistyczny i ciekawy (ładnie prezentują się grafiki grafów oraz okna wprowadzania danych w ustawieniach), z drugiej zaś miejscami przesadnie prosty; menu główne aplikacji wygląda bardziej ubogo, niż minimalistycznie. Pomijając tę wadę, która nie powinna być bardzo uciążliwa, ponieważ program kierowany jest przecież do osób oczekujących przede wszystkim wyników jego pracy, nie zaś atrakcyjności wizualnej, program sprawdza się w swoim zadaniu w stopniu dobrym. Funkcje działają poprawnie, jednak próżno w nim szukać zachwycających dodatków czy nietypowych rozwiązań.

Warto zwrócić uwagę, iż pierwsze logowanie się do aplikacji wymaga wykorzystania loginu „admin” oraz hasła o takiej samej treści. Niestety producent informuje o tym jedynie w filmie instruktażowym dostępnym na stronie projektu, co może w pierwszej chwili odstraszyć mniej doświadczonych użytkowników (dużo praktyczniej byłoby umieścić tego typu informację bezpośrednio w oknie aplikacji). Naturalnie po zalogowaniu dane logowania można zmienić w ustawieniach, by na przyszłość do aplikacji nie miały dostępu osoby niepowołane.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji; automatycznie uruchamia się w przeglądarce internetowej.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Site MonitoringSite Monitoring 2.0
Wersja stabilna
32.92 MB | 2015-01-26

Ilość pobrań: 133 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Site Monitoring