w
googluj

mTrawl 4.2


mTrawl to ciekawy program dedykowany przede wszystkim webmasterom, który pozwala na sprawdzanie poprawności hiperłączy, obrazków oraz składni stron zapisanych w HTMLu. Ponieważ umożliwia analizowanie kodu z pliku offline, ale również funkcjonującej w Sieci witryny, może się okazać ciekawym rozwiązaniem także dla "zwykłych" internautów, który chcieliby sprawdzić dopracowanie wybranych witryn internetowych czy ulubionych serwisów.

Działanie programu opiera się na sukcesywnej analizie kolejnych elementów wchodzących w skład testowanej strony, która może zostać wpisana w pole wyszukiwarki w programie lub wskazana jako plik na dysku komputera. Proces ten może mieć różną długość, na którą ma wpływ przede wszystkim rozbudowanie analizowanego pliku lub witryny, ale również zakres testowania (możliwe jest sprawdzenie wszystkich trzech aspektów poprawności albo wybranie tylko dwóch lub pojedynczych). Niezależnie od obranego trybu dokładności, wyniki pracy programu przedstawiane są na bieżąco w głównym oknie, w którym możliwe jest także rozwinięcie listy szczegółów, informujących użytkownika na przykład o dokładnych linkach do testowanych właśnie elementów.

Aby zwiększyć ogólną wygodę pracy, w interfejsie zaimplementowano możliwość pracy na kartach, dzięki czemu możliwe jest analizowanie kilku plików lub stron równocześnie, a w efekcie wygodniejsze porównywanie raportów (na przykład kiedy zajmujemy się analizą innych wersji tej samej strony internetowej, będącej na różnym etapie rozwoju w archiwach offline na naszym komputerze).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
mTrawlmTrawl 4.2
Wersja stabilna
26.06 MB | 2014-10-13

Ilość pobrań: 130 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
mTrawl