w
googluj
pl

SQLite Administrator 0.8.3.2 Public Beta


SQLite Administrator to rozbudowany program służący do zarządzania bazami danych SQL. Posiada wbudowane narzędzia pozwalające na tworzenie oraz edytowanie poszczególnych elementów baz (zarówno poprzez kreatory, jak i bezpośrednio w kodzie), edytowanie ich zawartości, wysyłanie zapytań do bazy, jak również migrowanie danych z SQLite2 do SQLite3. Edytor czytelnie koloruje składnię języka oraz pomaga programiście zachowywać odpowiednie wcięcia.

Wśród dodatkowych możliwości znajdziemy opcję eksportowania oraz importowania danych do bazy (tryb ten obsługuje formaty typowe dla arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel), a także kreator pozwalający tworzyć własne widoki, a więc zestawy danych w oparciu o wybrane przez nas elementy bazy (na podstawie polecenia "select"). Interfejs programu jest przejrzysty, a jego tłumaczenie stoi na wysokim poziomie (nie należy zapominać, że program dostępny jest na razie jedynie jako wersja rozwojowa). Wszystkie opcje zostały rozmieszczone w logicznych miejscach. Okno głównie podzielone jest na karty, dzięki którym możliwe jest szybkie przełączanie się pomiędzy edycją danych, tworzeniem zapytań oraz listą danych wyjściowych. Dzięki zakładkom w dolnej części tego okna, mamy możliwość przełączania się pomiędzy wygodnymi dla nas widokami dla poszczególnych elementów bazy.

W programie nie znajdziemy niestety instrukcji obsługi; o ile jednak nie jesteśmy osobami początkującymi w dziedzinie baz danych, obsługa SQLite Administrator z pewnością nie przysporzy nam problemów. Przydatna może się okazać udostępniona lista zmian, która ułatwia śledzenie postępów programistów programu w kolejnych jego wersjach.

Spolszczenie!
Język polski interfejsu wybieramy przy pierwszym uruchomieniu programu z automatycznie pokazującego się okienka.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
SQLite AdministratorSQLite Administrator 0.8.3.2 Public Beta
Wersja rozwojowa
2.11 MB | 2014-09-11

Ilość pobrań: 290 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SQLite Administrator