w
googluj

SourceTree 3.4.10


SourceTree to rozbudowane narzędzie klienckie do wizualnego zarządzania systemami kontroli wersji Git oraz Mercurial. Pozwala w czytelny sposób kontrolować systemy, tworząc w nich nowe repozytoria czy dołączając kolejne wersje dokumentów. Obsługę ułatwia dobrze zaprojektowany interfejs, którego główne funkcje zostały zgrupowane w formie wstążki z dużymi ikonami. Ułatwia to szybkie znalezienie odpowiedniej dla nas funkcji i skorzystanie z niej.

Przy pierwszym uruchomieniu program przeprowadza nas przez kreator, dzięki któremu możliwe jest wprowadzenie danych użytkownika systemów Bitbucket, Stash lub Github w celu synchronizacji danych i repozytoriów. W razie potrzeby można ten etap pominąć i powrócić do niego później. Na uwagę zasługują ustawienia programu, które są liczne i pozwalają między innymi na kontrolowanie dość nietypowych parametrów kolejnych "commitów". Mamy na przykład możliwość włączenia kontroli pisowni (podobnie, jak w wielu edytorach tekstów), nazw kolejno wgrywanych wersji dokumentów do repozytoriów. Do dyspozycji jest nawet kilka języków, wśród których nie znajdziemy niestety polskiego, jednak nie powinno to stanowić dużego utrudnienia, ponieważ jeśli już korzystamy z systemu kontroli wersji, to najprawdopodobniej z programowaniem (a więc językiem angielskim) jesteśmy już, przynajmniej na podstawowym poziomie, zaznajomieni.

Ze względu na swoje możliwości, program może być polecony wielu programistom, szczególnie tym, którzy jednocześnie korzystają z kilku systemów kontroli wersji, które obsługuje SourceTree. Program pozwoli w jednym miejscu kontrolować je wszystkie, a unifikacja ustawień ułatwi i przyśpieszy modyfikowanie projektów w repozytoriach w taki sam sposób, niezależnie od wybranego systemu kontroli.

Ograniczenia!
Po zainstalowaniu aplikacja działa za darmo przez 30 dni. Po tym czasie konieczna jest rejestracja (darmowa), aby kontynuować użytkowanie programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
SourceTreeSourceTree 3.4.10
Wersja stabilna
24.81 MB | 2022-11-04

Ilość pobrań: 482 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SourceTree