w
googluj
pl

Git Extensions 2.50.02


Git Extensions to rozbudowany program, który pozwala na zarządzanie systemem kontroli wersji Git, za pomocą interfejsu graficznego, bez użycia linii komend, która jest bardzo popularnym interfejsem w przypadku oprogramowania konkurencji. Taki sposób obsługi z pewnością ułatwi korzystanie z Git-a osobom początkującym, których odstraszać może konieczność kontrolowania systemu poleceniami tekstowymi. Nie oznacza to, że aplikacja jest bezużyteczna dla profesjonalistów; jest w pełni funkcjonalnym programem, który pozwala na wykorzystanie wszystkich dostępnych funkcji i możliwości systemu kontroli wersji Git.

Co istotne, prócz samego programu, podczas instalacji dodawane jest również rozszerzenie do systemu operacyjnego, dzięki któremu w menu kontekstowym pojawiającym się po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na dowolnym pliku, wyświetlane są opcje dodania zaznaczonego dokumentu do nowego repozytorium lub jego sklonowania. Takie rozwiązanie pozwala znacznie przyśpieszyć pracę z plikami, skracając do minimum proces tworzenia nowego projektu, co teraz jest możliwe również bez uruchamiania programu.

Warto dodać, iż program jest również wtyczką do większości wersji środowiska programistycznego Visual Studio, co pozwala na jego integrację z programem oraz jeszcze szybsze dzielenie się swoimi projektami w ramach tworzonego repozytorium Git-a.

Wymagania!
Do poprawnego działania program wymaga dwóch dodatkowych narzędzi, ale instalator pozwala na ich automatyczne doinstalowanie.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Git ExtensionsGit Extensions 2.50.02
Wersja stabilna
14.9 MB | 2017-11-16

Ilość pobrań: 257 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Git Extensions