w
googluj
pl

KDiff3 0.9.98-3


KDiff3 to program, który umożliwia analizowanie plików tekstowych, pod kątem znajdujących się w nich różnic. Działa analogicznie do popularnych wśród programistów systemów kontroli wersji. Wystarczy wskazać dwa dowolne pliki tego samego typu, aby aplikacja przeanalizowała ich treść i wskazała wykryte zmiany. Dzięki temu w szybki sposób, bez zaprzęgania do pracy dużo bardziej zaawansowanych narzędzi programistycznych, będziemy w stanie wykryć zmiany w kodzie, które zostały wprowadzone przez innego programistę.

Jest to również bardzo przydatne narzędzie do szybkiego lokalizowania różnić w długich dokumentach tekstowych, które mogą być tworzone oraz edytowane przez kilka osób jednocześnie. Szybka praca programu nie wymaga poświęcania na jego użycie dużej ilości czasu, a korzyści z szybkiego znalezienia wyedytowanych wierszy w artykule na pewno przyśpieszą pracę niejednego pracownika.

Program można z powodzeniem wykorzystać również w zestawieniu z wieloma innymi aplikacjami, które mają wbudowaną funkcję generowania raportów w formie plików tekstowych. Może to znacznie przyśpieszyć analizę danych z zestawień tworzonych na przykład przez programy analizujące wydajność sprzętu komputerowego lub na przykład ustawień sieci. Dzięki wbudowanej w KDiff3 możliwości bezpośredniego wydruku wykrytych różnic, możemy łatwo porównywać zmiany w projekcie również w formie papierowej lub wykorzystać powstałe dokumenty do archiwizacji.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
KDiff3KDiff3 0.9.98-3
Wersja stabilna 32-bitowa
10.89 MB | 2014-11-15
KDiff3 0.9.98-2
Wersja stabilna 64-bitowa
10.98 MB | 2014-11-15
przejdź
KDiff3 Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 513 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
KDiff3