w
googluj

yEd Graph Editor 3.24


yEd Graph Editor to rozbudowany program pozwalający na tworzenie rozmaitych grafów i diagramów, głównie UML, BPMN, przepływu, związków encji, sieci komputerowych, koneksji międzyludzkich, ale również dowolnych innych, dzięki możliwości wykorzystania licznych kształtów, etykiet i kolorów.

Czytelny i intuicyjny interfejs programu skutecznie skrywa jego prawdziwy potencjał w dziedzinie tworzenia diagramów. Aplikacja dysponuje ponad setką różnych elementów, które można zawrzeć w projekcie. Kolejno umieszczane fragmenty można szczegółowo edytować (zmieniać ich kolory, kształty i etykiety), grupować, a także konfigurować sposób tworzenia diagramów poprzez edycję formatowania (do dyspozycji jest na przykład tworzenie ortogonalnych, hierarchicznych lub drzewiastych czy kołowych struktur). Wybranie jednego z trybów nie jest wiążące do końca pracy z projektem. Zmian można dokonać w dowolnym momencie, a stworzony etap pracy zostanie przekształcony na odpowiedni sposób.

yEd Graph Editor jest narzędziem wspierającym liczne zewnętrzne formaty, dzięki czemu może być przydatne w wielu dziedzinach oraz podczas konieczności współpracy z innym oprogramowaniem. Do programu możliwy jest import plików w kilku formatach (między innymi XLSX, XGML, GED oraz TGF). Z kolei zapisywać projekty można na jeszcze więcej opcji. Do dyspozycji jest eksport do pliku PDF, zapis diagramu w formie dokumentów graficznych (do wyboru między innymi format JPEG, BMP oraz PNG), a także utworzenie pliku HTML.

Uwaga!
Program dla systemów 64 bit. Producent zrezygnował z wydawania wersji 32 bit.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
yEd Graph EditoryEd Graph Editor 3.24
Wersja stabilna
140.91 MB | 2024-06-24

Ilość pobrań: 1290 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
yEd Graph Editor
avatararrow
~AAA | 2016.03.29 15:58
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wersja programu yEd (3.15.0.2), do której prowadzą podane tu linki, to wersja z Java 8 JRE. Na stronie firmy yWorks znaleźć można wskazówkę, że dla Windows XP (które nie obsługują Java 8) należy ściągnąć właściwą wersję bez Java JRE. Niższa zalecana wersja Java to wersja 7 lub 6 - tę należy zainstalować oddzielnie (o ile jeszcze jej w Windows XP nie mamy). Dla samego programu yEd odpowiednie linki do pobierania znaleźć można pod adresem: https://www.yworks.com/downloads#yEd
yEd Graph Editor 3.15.0.2