w
googluj

SQLite GUI 1.5.0.1


SQLite GUI to lekkie środowisko służące do zarządzania bazami danych SQLite. Program oferuje szereg funkcji, które w znacznym stopniu ułatwią proces tworzenia tabel, dodawania rekordów oraz administrowania zawartością zbiorów. Całość zapakowana została w przyjazny dla użytkownika interfejs, pozwalający na szybki dostęp do najczęściej wykorzystywanych narzędzi. SQLite GUI będzie szczególnie przydatny dla programistów, niemniej sprawdzi się również w innych zastosowaniach (na przykład edycji plików przeglądarki Mozilla Firefox).

Główne okno aplikacji składa się z trzech zasadniczych elementów - tekstowego edytora SQL, pola z wynikami zapytania oraz panelu informującego użytkownika o statusie połączenia i zaistniałych problemach. Komfort wydawania poleceń języka SQL poprawiają liczne mechanizmy. Wśród nich znajdziemy między innymi kolorowanie składni i numerowanie linii. Pozostałe cechy aplikacji to:
- możliwość cofania i powtarzania operacji edycyjnych,
- łatwe kopiowanie i przeglądanie wyników zapytań,
- obsługa większości komend SQLite rozpoczynających się od kropki,
- zaawansowane narzędzia wyszukiwania i zamiany (obsługa wyrażeń regularnych, rozróżnianie wielkości znaków, oznaczanie linii i pasujących wyrażeń),
- konfigurowalny rozmiar wcięć,
- możliwość dostosowania zbioru wyróżnianych poleceń oraz kolorystyki aplikacji do własnych potrzeb,
- zapisywanie poleceń w postaci pliku SQL,
- możliwość drukowania zawartości edytora,
- wygodne skróty klawiaturowe.

Program jest rozwijany na zasadach GNU GPL. Aplikacja SQLite GUI może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SQLite GUISQLite GUI 1.5.0.1
Wersja stabilna
2.59 MB | 2013-10-24

Ilość pobrań: 426 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SQLite GUI