w
googluj

Syntax Highlighter 1.0.0.0


Syntax Highlighter – dodatek do edytora tekstu Microsoft Word, który pozwala na kolorowanie składni kilkudziesięciu najpopularniejszych języków programowania. Może okazać się przydatny, jeśli korzystamy z tego edytora tworząc na przykład dokumentację kodu lub jakąkolwiek pracę związaną ze studiami informatycznymi. Dzięki opisywanemu rozszerzeniu w kilku prostych krokach sformatujemy odpowiednio te fragmenty dokumentu, które prezentują kod, a od teraz będą dużo czytelniejsze, dzięki zmodyfikowanemu kolorowaniu.

Aby skorzystać z dobrodziejstw aplikacji, wystarczy zaznaczyć fragmentu tekstu, który jest kodem, a następnie wskazać programowi, w jakim języku programowania został napisany. Na liście obsługiwanych składni znajdziemy między innymi C++, C#, ObjectiveC, Java, Matlab, PHP, Python, Ruby, SQL, VB.NET, XML, HTML, CSS oraz JavaScript, dzięki czemu w praktyce aplikacja okaże się przydatna dla większości codziennych zastosowań (wyjątkiem są jednak sytuacje, w których korzystamy z innych, mniej popularnych języków oraz technologii webowych).

Podczas korzystania z programu, dostępna jest możliwość wybierania ulubionych języków, by mieć do nich w przyszłości szybszy dostęp (bez konieczności przewijania całej listy). Można również przeglądać historię, gdzie znajdziemy listę ostatnio użytych kolorowań składni, co również przyczyni się do szybszego poruszania się po interesujących nas opcjach. Całość interfejsu utrzymana jest w stylistyce pakietu Office, zatem zarówno wizualnie, jak i pod kątem samej obsługi świetnie komponuje się z samym programem i nie powinien sprawiać kłopotów w użytkowaniu.

Uwaga!
Program przeznaczony jest dla Worda w wersji 2013 lub nowszej.

Wymagania!
Aby pobrać dodatek, konieczne jest posiadanie funkcjonującego konta w sklepie Office.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Syntax HighlighterSyntax Highlighter 1.0.0.0
Wersja stabilna
1 MB | 2016-04-03

Ilość pobrań: 98 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Syntax Highlighter