w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 538
Wszystkich postów: 946580
Wszystkich tematów: 141390

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

Papel 1.0


Papel to niewielki program do tworzenia podręcznych notatek, który pozwala na jednoczesną obsługę wielu plików, dzięki interfejsowi podzielonemu na karty. Może okazać się ciekawą alternatywą dla typowego systemowego Notatnika, ale również popularnych widżetów, które pozwalają na tworzenie podręcznych notatek bezpośrednio na ekranie. Program oferuje podstawową funkcjonalność oraz prostą obsługę i są to jego główne atuty.

Aby stworzyć nową notatkę, wystarczy uruchomić aplikację i po prostu zacząć pisać. Nowy plik zostaje automatycznie utworzony i (o ile nie chcemy zmienić jego domyślnej nazwy), jest gotowy do użycia. Program świetnie sprawdzi się do szybkiego notowania krótkich treści. Niestety wbudowane opcje związane z formatowaniem tekstu są dość trudno dostępne. Wszystkie umieszczone są w menu kontekstowym (często kilkupoziomowym), zatem wymagają odsunięcia rąk od klawiatury na dłuższą chwilę. Oczywiście w przypadku niektórych funkcji takie ich umiejscowienie jest w pełni uzasadnione, ale w opisywanej aplikacji w taki sposób obsługujemy wszystkie jej funkcje (również tak podstawowe, jak choćby pogrubienie tekstu).

Na szczęście znakomita większość z nich może być również obsługiwana przy użyciu skrótów klawiaturowych. Często może okazać się to wygodniejszym rozwiązaniem, choć naturalnie wiąże się z koniecznością wcześniejszego zapamiętania odpowiednich kombinacji klawiszy. Na plus należy zaliczyć dołączaną do aplikacji instrukcję użytkownika. Jest to krótki dokument DOC zawarty w pobieranej paczce, ale jego obecność (nawet w przypadku tak niewielkiego programu) naprawdę cieszy i zasługuje na pochwałę.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PapelPapel 1.0
Wersja stabilna
0.05 MB | 2016-02-05

Ilość pobrań: 224 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Papel