w
googluj

Arachnophilia 5.5 Build 2872


Arachnophilia to edytor kodu, który reklamowany jest głównie jako narzędzie dla edytorów stron internetowych w języku HTML (choć obsługiwane są również składnie innych języków, nie tylko rozwiązań webowych). Program został stworzony z myślą o ułatwieniu pracy początkujących programistów, co zaznaczone jest przez obecność wielu narzędzi edycyjnych, automatycznie wstawiających odpowiedni kod po wybraniu danej funkcji.

Przykładem może być pogrubienie napisanego akapitu tekstu, które automatycznie wstawi właściwe znaczniki oraz w obrębie zaznaczonej treści. W ten i podobny sposób zaimplementowano w programie wiele pomocnych modułów, które mogą w znaczący sposób wpłynąć przede wszystkim na jakość kodu napisanego przez początkującego programistę. Interfejs aplikacji jest prosty i nieskomplikowany. Łatwo do niego przywyknąć, szybko orientując się, gdzie zlokalizowane są poszczególne narzędzia. Nietypowym rozwiązaniem jest domyślne zastosowanie "konsolowej" czcionki wszystkich tekstów w interfejsie, co wymaga pewnego przyzwyczajenia. Na szczęście w razie potrzeby, użytkownik ma możliwość zmiany czcionki, w dodatku na jedną z mnóstwa propozycji, wpływając tym samym na wygodę użytkowania całego programu.

Podstawowe możliwości konfiguracji oraz niezaawansowany wygląd programu sprawiły, iż jest on stosunkowo "lekki" dla komputera. Docenią to przede wszystkim użytkownicy starszych konstrukcji, które cechują się mniejszą wydajnością. Arachnophilia jest ciekawym programem, zasługującym na przetestowanie, szczególnie przez początkujących programistów.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ArachnophiliaArachnophilia 5.5 Build 2872
Wersja stabilna
2.74 MB | 2014-12-02

Ilość pobrań: 260 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Arachnophilia