w
googluj

Ra 0.0.68.1 Alpha


Ra to prosty edytor tekstu, który dedykowany jest użytkownikom przeglądarki Google Chrome. Potrafi jednak działać niezależnie od połączenia z Internetem, a nawet bez konieczności uruchamiania samej przeglądarki. Jest propozycją rozbudowanego notatnika, który może się okazać wygodnym narzędziem w rękach programistów czy webmasterów (program potrafi automatycznie robić wcięcia w kodzie, podpowiadać instrukcje oraz kolorować składnię kilkudziesięciu języków). Jest prosty w obsłudze, a duża szybkość reagowania (szczególnie w przypadku podpowiedzi do pisanego kodu) powodują, że stanowi bardzo atrakcyjną propozycję szybkiego edytora.

Nietypowo prezentują się ustawienia. Pozwalają na przykład wybrać jedną z kilkunastu skórek, jednak różnią się one przede wszystkim kolorystyką samego kodu (główna kolorystyka pozostaje „jasna” lub „ciemna”; nie ma rozwiązań pośrednich). Wbrew pozorom trudno uznać to za wadę, gdyż producentowi chodziło prawdopodobnie tylko o możliwość wybrania kolorystyki składni kodu, natomiast dodatkowo możemy dopasować program do pory dnia, w której go używamy, by nocą nie męczyć oczu szczególnie jaskrawym tłem.

Aplikacja obsługuje karty, dzięki czemu jednocześnie możemy przeglądać kilka dokumentów. Ułatwia to również możliwość wyświetlenia panelu folderów, co ułatwia nawigację po dokumentach. Warto zauważyć, iż na chwilę obecną program pozostaje dostępny jedynie w wersji rozwojowej Alpha, a mimo to cechuje się bardzo dużą stabilnością i podczas testów nie doświadczyliśmy żadnych kłopotów z jego działaniem, za co należą się duże pochwały.

Wymagania!
Aby korzystać z programu konieczne jest posiadanie przeglądarki Google Chrome.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
RaRa 0.0.68.1 Alpha
Wersja rozwojowa
2.16 MB | 2015-01-29

Ilość pobrań: 254 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Ra