w
googluj

Write! 1.10.0


Write! to minimalistyczny edytor tekstu. Założenie producenta o prostocie obsługi tego programu zostało w pełni zrealizowane, trudno sobie bowiem wyobrazić inny, jeszcze bardziej uproszczony interfejs użytkownika. Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się wypełniające niemal całe okno pole edycji oraz niewielki przycisk dodatkowych opcji. Wszystkie ustawienia związane z modyfikacją czcionek wprowadzane są z poziomu menu kontekstowego, które wyświetla się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na napisanym już tekście.

Zgodnie z założeniami, aplikacja jest maksymalnie prosta w obsłudze. Po uruchomieniu nie trzeba nic dodatkowego ustawiać, aby zacząć pisać. Wprowadzany tekst na bieżąco sprawdzany jest pod kątem poprawności ortograficznej (można wyłączyć tę opcję w ustawieniach). Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość przeglądania kilku dokumentów jednocześnie z wykorzystaniem praktycznych kart. Jest to rozwiązanie podobne do stosowanego obecnie przez niemal wszystkie przeglądarki internetowe. Write! wyświetla wówczas jako nagłówki kart, nazwy dokumentów. Choć domyślnie program zapisuje dokumenty jedynie we własnym formacie (WTT), wyposażono go w funkcję eksportu (między innymi do formatu PDF, ODT oraz czystego tekstu - TXT).

Ciekawym dodatkiem jest wprowadzona w aplikacji funkcja prowadzenia statystyk, która informuje nie tylko o ilości wprowadzonych dotychczas znaków, ale również na przykład o średniej prędkości pisania, co jest nietypowym rozwiązaniem, za które należą się duże brawa. Choć obecnie program dostępny jest jedynie w wersji rozwojowej, stabilność jej pracy stoi na bardzo wysokim poziomie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Write!Write! 1.10.0
Wersja stabilna
78.8 MB | 2016-07-03

Ilość pobrań: 544 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Write!