w
googluj

FORCEdraft 1.0


FORCEdraft to prosty edytor tekstu, w którym zastosowano nietypowy sposób ''zmuszania'' użytkownika do efektywnego pisania tekstów. Aplikacja pozwala bowiem wybrać cel (np. konkretną ilość wprowadzonych słów), który, dopóki nie zostanie osiągnięty nie pozwoli nam zamknąć pełnoekranowego okna programu. W ten sposób producenci chcieli stworzyć program, którego specyfika nie zezwoli na rozpraszanie się podczas pracy przeglądaniem Internetu czy innych programów, które starają się odciągnąć uwagę użytkownika.

Rozwiązanie to jest godne pochwały, ale nie należy przy tym zupełnie obojętnie przechodzić obok funkcjonalności związanej z samym edytorem. Jest on co prawda zbudowany w oparciu o estetyczny interfejs, a funkcja automatycznego zapisu okaże się przydatna w przypadku nagłej usterki komputera czy przerwy w zasilaniu, jednak w praktyce aplikacja jest w zasadzie zwykłym notatnikiem. Nie znajdziemy w niej żadnych narzędzi edycyjnych związanych z tworzonym dokumentem, ani opcji drukowania czy zapisu w różnych formatach. Wszystko sprowadza się do stworzenia samej treści o zadanych wcześniej założeniach, która później zapisana zostanie w formacie TXT.

Program zdecydowanie wart jest przetestowania, szczególnie przez osoby świadome swoich słabości do odrywania się od pracy z edytorem tekstu. Główna zaleta programu może jednak stać się również jego wadą; pomijając pisanie tekstów typowo twórczych, podczas redagowania dokumentów zawodowych trudno dziś sobie wyobrazić pracę bez, przynajmniej sporadycznego, przeszukiwania Sieci w celu znalezienia pewnych wzorców czy dodatkowych informacji w słownikach. Opisywany program niestety utrudni tego typu działania, ponieważ będzie blokować każdą próbę zamknięcia czy minimalizacji swojego okna.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FORCEdraftFORCEdraft 1.0
Wersja stabilna
0.89 MB | 2015-01-13

Ilość pobrań: 231 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
FORCEdraft