w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 110
Wszystkich postów: 913910
Wszystkich tematów: 130472

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7542 dni

BowPad 2.8.9


BowPad to podstawowy edytor tekstu, który wyróżnia przede wszystkim możliwość kolorowania składni ponad 100 języków programowania. Ponieważ na tej podstawie można sądzić, iż znajdzie on zastosowanie szczególnie w rękach programistów, ustawienia zostały wzbogacone o możliwość zmiany kolorystyki aplikacji na ciemną, co jest często preferowanym ustawieniem przez programistów, z uwagi na mniej negatywny wpływ takich kolorów na zmęczenie oczu.

Interfejs BowPada jest bardzo przejrzysty, głównie dzięki zastosowaniu wstążki, na której pogrupowano wszystkie opcje dostępne w programie. To rozwiązanie nie tylko pomaga szybciej zlokalizować odpowiednie narzędzia dzięki zastosowaniu dużych ikon, lecz także łatwo nimi zarządzać, dzięki podziałowi na sekcje odpowiadające danemu zadaniu. Program wyposażono w dodatki, które ułatwią pracę głównie programistom czy webmasterom. Mowa tu na przykład o automatycznym domykaniu klamer czy numerowaniu wierszy dokumentu. Podczas pracy z plikami, mamy możliwość otwierania ich większej ilości i przełączania się pomiędzy nimi, korzystając w tym celu z czytelnych kart w górnej części pola edycji. To niezbędne rozwiązanie w przypadku tworzenia rozbudowanych projektów programistycznych czy choćby typowej strony internetowej opartej na technologii HTML oraz arkuszach stylów CSS.

Przyjemnym i użytecznym dodatkiem może się także okazać statystyka prowadzona na bieżąco w stopce okna programu. Wyświetla ona nie tylko ilość zapisanych linii oraz wprowadzonych znaków, ale również wybrany język do kolorowania składni, kodowanie czy aktualną pozycję kursora. W programie dostępna jest wyjątkowo podstawowa edycji czcionki, którą tworzony jest dokument (można zmienić jej krój, rozmiar oraz wprowadzić pogrubienie czy kursywę).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
BowPadBowPad 2.8.9
Wersja stabilna 32-bitowa
2.91 MB | 2023-06-22
BowPad 2.8.9
Wersja stabilna 64-bitowa
3.13 MB | 2023-06-22
przejdź
BowPad Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 613 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
BowPad