w
googluj

BowPad 2.9.0


BowPad to podstawowy edytor tekstu, który wyróżnia przede wszystkim możliwość kolorowania składni ponad 100 języków programowania. Ponieważ na tej podstawie można sądzić, iż znajdzie on zastosowanie szczególnie w rękach programistów, ustawienia zostały wzbogacone o możliwość zmiany kolorystyki aplikacji na ciemną, co jest często preferowanym ustawieniem przez programistów, z uwagi na mniej negatywny wpływ takich kolorów na zmęczenie oczu.

Interfejs BowPada jest bardzo przejrzysty, głównie dzięki zastosowaniu wstążki, na której pogrupowano wszystkie opcje dostępne w programie. To rozwiązanie nie tylko pomaga szybciej zlokalizować odpowiednie narzędzia dzięki zastosowaniu dużych ikon, lecz także łatwo nimi zarządzać, dzięki podziałowi na sekcje odpowiadające danemu zadaniu. Program wyposażono w dodatki, które ułatwią pracę głównie programistom czy webmasterom. Mowa tu na przykład o automatycznym domykaniu klamer czy numerowaniu wierszy dokumentu. Podczas pracy z plikami, mamy możliwość otwierania ich większej ilości i przełączania się pomiędzy nimi, korzystając w tym celu z czytelnych kart w górnej części pola edycji. To niezbędne rozwiązanie w przypadku tworzenia rozbudowanych projektów programistycznych czy choćby typowej strony internetowej opartej na technologii HTML oraz arkuszach stylów CSS.

Przyjemnym i użytecznym dodatkiem może się także okazać statystyka prowadzona na bieżąco w stopce okna programu. Wyświetla ona nie tylko ilość zapisanych linii oraz wprowadzonych znaków, ale również wybrany język do kolorowania składni, kodowanie czy aktualną pozycję kursora. W programie dostępna jest wyjątkowo podstawowa edycji czcionki, którą tworzony jest dokument (można zmienić jej krój, rozmiar oraz wprowadzić pogrubienie czy kursywę).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
BowPadBowPad 2.9.0
Wersja stabilna 32-bitowa
2.93 MB | 2024-06-03
BowPad 2.9.0
Wersja stabilna 64-bitowa
3.14 MB | 2024-06-03
przejdź
BowPad Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 647 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
BowPad