w
googluj

BowPad Portable 2.9.0


BowPad to podstawowy edytor tekstu, który wyróżnia przede wszystkim możliwość kolorowania składni ponad 100 języków programowania. Ponieważ na tej podstawie można sądzić, iż znajdzie on zastosowanie szczególnie w rękach programistów, ustawienia zostały wzbogacone o możliwość zmiany kolorystyki aplikacji na ciemną, co jest często preferowanym ustawieniem przez programistów, z uwagi na mniej negatywny wpływ takich kolorów na zmęczenie oczu.

Interfejs BowPada jest bardzo przejrzysty, głównie dzięki zastosowaniu wstążki, na której pogrupowano wszystkie opcje dostępne w programie. To rozwiązanie nie tylko pomaga szybciej zlokalizować odpowiednie narzędzia dzięki zastosowaniu dużych ikon, lecz także łatwo nimi zarządzać, dzięki podziałowi na sekcje odpowiadające danemu zadaniu. Program wyposażono w dodatki, które ułatwią pracę głównie programistom czy webmasterom. Mowa tu na przykład o automatycznym domykaniu klamer czy numerowaniu wierszy dokumentu. Podczas pracy z plikami, mamy możliwość otwierania ich większej ilości i przełączania się pomiędzy nimi, korzystając w tym celu z czytelnych kart w górnej części pola edycji. To niezbędne rozwiązanie w przypadku tworzenia rozbudowanych projektów programistycznych czy choćby typowej strony internetowej opartej na technologii HTML oraz arkuszach stylów CSS.

Przyjemnym i użytecznym dodatkiem może się także okazać statystyka prowadzona na bieżąco w stopce okna programu. Wyświetla ona nie tylko ilość zapisanych linii oraz wprowadzonych znaków, ale również wybrany język do kolorowania składni, kodowanie czy aktualną pozycję kursora. W programie dostępna jest wyjątkowo podstawowa edycji czcionki, którą tworzony jest dokument (można zmienić jej krój, rozmiar oraz wprowadzić pogrubienie czy kursywę).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
BowPad PortableBowPad Portable 2.9.0
Wersja stabilna 32-bitowa
2.04 MB | 2024-06-03
BowPad Portable 2.9.0
Wersja stabilna 64-bitowa
2.19 MB | 2024-06-03
przejdź Wersja instalacyjna BowPad

Ilość pobrań: 263 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BowPad Portable