w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 240
Wszystkich postów: 904176
Wszystkich tematów: 127465

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6443 dni

SmartPower 1.6.0


SmartPower – darmowa aplikacja dla systemu Windows, która pozwala na kontrolowanie pracy systemu. Program umożliwia przełączanie komputera w stan hibernacji lub wyłączanie go, zgodnie z ustawieniami dokonanymi przez użytkownika. Z tego powodu SmartPower efektywnie pomaga w oszczędzaniu energii elektrycznej pochłanianej przez komputer, ponieważ pilnuje, by system nie pracował bez potrzeby.

SmartPower pozwala na dokładne zaplanowanie pracy systemu – pozwala ustalić, kiedy komputer ma zostać wyłączony lub przejść w stan hibernacji. Jednakże narzędzie umożliwia także tworzenie ścisłych reguł, które zapobiegają tym akcjom. Sprawia to, że praca komputera zostaje przerwana tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne. Warto dodać, że zaplanowanych może być wiele zadań jednocześnie, podobnie jest z ich warunkami.

Narzędzie umożliwia tworzenie wielu wyjątków i warunków dla zaplanowanych zadań wyłączenia bądź hibernacji komputera. Jeżeli komputer pracuje z urządzeniami sieciowymi, możemy ustalić, by system pozostawał włączony, dopóki pracuje wskazane urządzenie. Możemy także ustalić próg obciążenia na łączu internetowym. W przypadku, gdy ruch spadnie poniżej wskazanego i utrzyma się w takim stanie przez kilka minut, zaplanowana akcja się uruchomi.

Wyjątki związanie z pracą komputera w sieci to jednak nie wszystko. Analogicznie do obciążenia łącza internetowego, możemy ustawić warunek dla wykorzystania CPU. Zasada jest taka sama – gdy zużycie procesora spadnie poniżej ustalonego poziomu i utrzyma się tak przez kilka minut, nastąpi uruchomienie akcji i komputer zostanie wyłączony lub przejdzie w stan hibernacji. Co więcej, istnieje także możliwość blokowania zaplanowanego zadania dowolnym procesem. A zatem, gdy dany proces będzie działał, to również będzie włączony komputer.

Program ma niewielki rozmiar. Pozbawiony jest też zbędnych atrakcji w interfejsie. Widać więc, że twórcy postawili na prostotę i funkcjonalność.

Uwaga!
Program wymaga zainstalowania .NET Framework.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
SmartPowerSmartPower 1.6.0
Wersja stabilna
0.31 MB | 2015-01-03

Ilość pobrań: 798 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
SmartPower
avatararrow
~Gwiazda | 2011.11.29 17:57
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Proste w obsłudze to raczej to nie jest.