w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 283
Wszystkich postów: 904355
Wszystkich tematów: 127535

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6563 dni

DShutdown 1.78.0.71


DShutdown to narzędzie do automatyzacji działania systemu operacyjnego. Jak sama nazwa wskazuje, zasadniczym zadaniem aplikacji jest wyłączanie komputera o wybranej przez użytkownika godzinie. Funkcjonalność udostępniana przez producenta jest jednak dużo większa.

Największą zaletą programu jest możliwość definiowania akcji dla zdalnych komputerów, działających w sieci lokalnej bądź grupie roboczej. Program pozwala na pobranie listy stanowisk oraz podanie lokalnego/zdalnego hasła dostępu. Na uwagę zasługuje także obszerny zestaw możliwych do wykonania akcji. Wśród nich znajdują się:
- wylogowanie użytkownika,
- wyłączenie komputera,
- ponowne uruchomienie systemu operacyjnego,
- przełączenie w stan gotowości,
- hibernacja,
- blokada stacji roboczej,
- wyłączenie adaptera LAN,
- wyłączenie modemu,
- zapisanie pliku LOG,
- zamknięcie/uruchomienie programu,
- powiadomienie dźwiękowe.

Wybrane przez nas akcje mogą być wyzwalane na kilka sposobów. Najbardziej typowym rozwiązaniem będzie ustawienie licznika na konkretną godzinę bądź na zadany okres czasu. Bardziej wyrafinowane metody pozwalają na uaktywnienie zdarzeń w przypadku braku aktywności, zmiany koloru piksela na monitorze, zakończenia pracy procesu czy nadmiernego obciążenia procesora. Kilka osobnych słów wymagają natomiast ograniczenia nakładane na wybrany interfejs sieciowy. Za pomocą warunków możemy określić górną bądź dolną granicę prędkości pobierania/wysyłania danych oraz sumarycznego transferu.

DShutdown jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie nie wymaga instalacji - zaraz po rozpakowaniu archiwum z plikiem wykonywalnym jest gotowe do pracy. Aplikację możemy także zabrać ze sobą w dowolne miejsce (ustawienia są przechowywane w zwykłym pliku INI, a sama aplikacja zajmuje zaledwie kilkadziesiąt kilobajtów). Program współpracuje również ze starszymi wersjami systemu Windows (98, Millennium Edition, NT, 2000).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
DShutdownDShutdown 1.78.0.71
Wersja stabilna
1.11 MB | 2020-12-27

Ilość pobrań: 714 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
DShutdown