w
googluj

SanityCheck Home Edition 3.52


SanityCheck to narzędzie służące do testowania komputera pod względem występowania na nim potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania i modułów zagrażających prywatności (wirusy, robaki, konie trojańskie, spyware, rootkity). Aplikacja skanuje system operacyjny oraz wykrywa podejrzanie wyglądające zachowania, ukryte procesy i pliki, zmodyfikowane sterowniki czy przechwycone usługi. Pozwala tym samym na szybkie wykrycie najbardziej typowych zagrożeń oraz podjęcie odpowiednich kroków zapobiegawczych.

SanityCheck posiada przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs, niemniej mimo tego nie jest zalecany dla początkujących użytkowników. Do poprawnej interpretacji wyników skanowania komputera wymagana jest spora wiedza na temat mechanizmów związanych z działaniem systemu Windows. Po wybraniu opcji "Analyze", program skanuje takie elementy jak: sterowniki, urządzenia, procesy, wątki, pliki, typy obiektów, procedury. Po zakończeniu analizy, do dyspozycji użytkownika będą listy zawierające szczegółowe informacje na temat specyfiki sprawdzonych składników jak również raport zawierający krótkie podsumowanie uzyskanych wyników. Narzędzie w niektórych przypadkach oferuje także wskazówki dotyczące kroków, które należy podjąć w celu oczyszczenia komputera.

Podczas uruchamiania aplikacji sugerowane jest zatwierdzenie wprowadzenia modyfikacji w rejestrze systemowym. Operacja wykonana według zaleceń producenta powinna poprawić skuteczność wykrywania szkodników. Warto jednocześnie zaznaczyć, że zmiany te można w każdej chwili wycofać (wybieramy opcję "Restore GlobalFlag" po włączeniu programu w trybie eksperckim). Narzędzie może stanowić dodatkową warstwę ochrony bezpieczeństwa komputera, niemniej podczas analizy systemu operacyjne sugerowane jest tymczasowe wyłączenie silników rezydentnych oprogramowania antywirusowego i innego typu modułów działających w tle.

Ograniczenia!
SanityCheck w wersji Home Edition może być użytkowany wyłącznie w zastosowaniach niekomercyjnych.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SanityCheckSanityCheck Home Edition 3.52
Wersja stabilna
2.97 MB | 2021-09-02

Ilość pobrań: 516 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
SanityCheck