w
googluj
pl

DefenseWall HIPS 3.25


DefenseWall HIPS to narzędzie chroniące system operacyjny przed atakami niebezpiecznych komponentów (keyloggery, aplikacje szpiegowskie, adware, rootkity). Aplikacja dzieli oprogramowanie na dwie grupy - wpisy zaufane i niezaufane. Na procesy z drugiej kategorii zostają nałożone liczne ograniczenia, zabraniające naruszania elementów systemu operacyjnego oraz prywatnych danych użytkownika (wiadomości e-mail, hasła, konta, rozmowy prowadzone za pomocą komunikatorów). Narzędzie bardzo dobrze nadaje się do zapewnienia komputerowi dodatkowej ochrony (niezależnej od zainstalowanego oprogramowania, takiego jak antywirus czy firewall) - sprawdza się w wykrywaniu nieznanych i nowych zagrożeń. Warto zaznaczyć, że program nie usuwa szkodliwych komponentów z już zainfekowanych systemów operacyjnych - służy tylko do bieżącej ochrony i prewencji.

DefenseWall HIPS posiada przyjazny i intuicyjny interfejs, dzięki czemu z obsługą poradzą sobie mniej doświadczeni odbiorcy. Główne okno zostało podzielone na karty - znajdziemy na nich główne moduły oferowane przez program. Aplikacja działa w tle, rezydując w zasobniku systemowym. W przypadku wykrycia niebezpiecznych komponentów zostaniemy powiadomieni stosownym komunikatem.

Główne cechy programu:
- możliwość wycofania zmian wprowadzonych w rejestrze systemowym i strukturze plików,
- wyświetlanie informacji o ilości szkodliwych komponentów uruchomionych w systemie operacyjnym,
- tryb bezpiecznego surfowania (przydatny w przypadku korzystania z bankowości elektronicznej, sklepów internetowych i innych witryn wymagających ochrony),
- możliwość wygodnego zarządzania listą niezaufanych aplikacji (dodawanie/usuwanie pozycji, przenoszenie do katalogu "zaufane", definiowanie wykluczeń),
- przeglądarka logów z możliwością filtrowania i eksportowania wpisów.

Dla bardziej doświadczonych użytkowników przygotowano rozbudowany zestaw opcji konfiguracyjnych - dzięki nim można dostosować działanie środowiska do własnych preferencji. Do programu została dołączona bardzo dobra dokumentacja.

Ograniczenia!
Aplikacja jest rozpowszechniana na zasadach licencji trial. Program działa w pełni funkcjonalnie przez 30 dni od daty instalacji - po upływie tego okresu należy usunąć go z systemu operacyjnego lub zakupić kod aktywacyjny.

Wymagania!
Narzędzie działa tylko w systemach 32-bitowych.

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu jest ustawiane automatycznie na podstawie preferencji językowych systemu operacyjnego. Polską wersję możemy zastosować także ręcznie z poziomu okna konfiguracyjnego.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 1.5 (16 głosów)

Strefa Download programu
DefenseWall HIPSDefenseWall HIPS 3.25
Wersja stabilna
4.08 MB | 2015-04-30

Ilość pobrań: 483 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
DefenseWall HIPS
avatararrow
~andrzej668599442 | 2015.04.04 11:04
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Projekt porzucony. Koniec DefenseWall'a! Ruski nie potrafił zrobić wersji x64 więc społeczność "olała" softa :]
DefenseWall HIPS 3.24