w
googluj

File Secure Free 1.4.0


File Secure Free to niewielki, wielozadaniowy program do zabezpieczania danych. Aplikacja pomaga w zwiększeniu prywatności i poziomu ochrony komputera - udostępnia funkcje blokujące dostęp do zbiorów użytkownika (zdjęcia, dokumenty, filmy, pliki tymczasowe, bazy danych, oprogramowanie) na kilka sposobów. Całość wyposażona jest w minimalistyczny, przyjazny dla początkujących odbiorców interfejs, oparty na kartach.

Pierwszą funkcją File Secure Free jest wykonywanie kopii zapasowych dla wskazanych przez użytkownika plików i folderów. Po określeniu danych wejściowych wystarczy nacisnąć na przycisk "Backup" - po chwili zostanie wykonany odpowiednio zabezpieczony obraz o rozszerzeniu DFI. Operacja przywracania kopii jest oczywiście również możliwa - należy po prostu wczytać odpowiednią paczkę z dysku twardego, wpisać katalog docelowy oraz zatwierdzić wybór.

Następny moduł znajdziemy na zakładce "File Encryptor". Program umożliwia mianowicie zabezpieczenie dostępu do plików i katalogów hasłem. Dane przechowywane są w postaci zaszyfrowanej algorytmem AES (Advanced Encryption Standard).

Kolejnym narzędziem oferowanym przez File Secure Free jest niszczarka plików. Moduł pozwala na usunięcie danych w taki sposób, by ich późniejsze odczytanie za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania było niemożliwe. Niszczarka używa do tego celu kilku algorytmów (Gutmann, National Safety Association Standard, United States Military Standard, North Atlantic Treaty Organization Standard, zerowanie i nadpisywanie losowymi informacjami).

Aplikacja potrafi również zabezpieczyć nośniki zewnętrzne (klucze i dyski USB, karty pamięci) przed nieuprawnionym dostępem. W tym celu należy wskazać napęd oraz wybrać opcję "Lock". Aby odblokować operacje na pamięci, naciskamy na przycisk "Unlock".

Narzędzie jest rozpowszechniane bezpłatnie na podstawie licencji freeware. Aplikacja rezyduje w zasobniku systemowym (ikona obok zegara), dzięki czemu jest zawsze gotowa do pracy.

Uwaga!
Program z racji swojego przeznaczenia wymaga ostrożności w użytkowaniu. Nieprawidłowo użyte funkcje mogą spowodować w zasadzie nieodwracalną utratę danych!

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (15 głosów)

Strefa Download programu
File Secure FreeFile Secure Free 1.4.0
Wersja stabilna
2.28 MB | 2014-08-07

Ilość pobrań: 6183 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
File Secure Free