w
googluj
pl

Symantec Endpoint Protection 12.1.3


Symantec Endpoint Protection to profesjonalne rozwiązanie zabezpieczające komputer przez rozmaitymi zagrożeniami. Docelowym odbiorcą pakietu są firmy i korporacje potrzebujące sprawnego, stabilnego narzędzia do ochrony stanowisk roboczych oraz zabezpieczania wrażliwych danych przed postronnymi osobami. Funkcjonalność wbudowana w zestaw pozwala na wydajne zarządzanie jednostkami znajdującymi się w sieci lokalnej oraz sprawowanie pieczy nad niezawodnym działaniem przepływu informacji w firmie.

Endpoint Protection opiera się na sprawdzonym oprogramowaniu firmy Symantec - mowa przede wszystkim o popularnym silniku antywirusowym i narzędziach do wykrywania spyware, adware, botów, rootkitów i innych niebezpiecznych aplikacji. Zaawansowane rozwiązania (filtry heurystyczne, integracja z przeglądarkami internetowymi i menadżerami plików) z pewnością zwiększą skuteczność ochrony. Użytkownik może także skorzystać ze zintegrowanej zapory sieciowej (firewall) o dosyć standardowej funkcjonalności. Do dyspozycji administratora dostępna jest konsola pozwalająca na zarządzanie komputerami podłączonymi do danej sieci. Duża część pracy przebiega jednak w sposób automatyczny - aktualizacje bazy sygnatur odbywają się według skonfigurowanych założeń. W prosty sposób można również ustalić harmonogram skanowania. Kolejnym ważnym fragmentem pakietu jest rozbudowany, niezwykle przydatny moduł związany z raportowaniem zagrożeń oraz analizowaniem bezpieczeństwa firmy. Pozwala na sprawne reagowanie w przypadku widocznych anomalii, na przykład zorganizowanych ataków grup przestępczych. Istotną kwestią rozwiązania jest stosunkowo niski koszt wdrożenia i licencjonowania oraz wsparcie kilku systemów operacyjnych (Windows, Mac OS X, Linux).

Pobieranie aplikacji jest nieco skomplikowanie i wymaga kilku słów wyjaśnienia. Przede wszystkim należy posiadać zarejestrowany profil na oficjalnej stronie producenta. Musi być wypełniony danymi osobowymi - w przeciwnym wypadku podczas próby pobierania będziemy musieli te informacje uzupełnić. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniej paczki instalacyjnej (dla polskich użytkowników będzie to oczywiście wersja oznaczona etykietą Polish). Następnie zostaje uruchomiony właściwy proces pobierania. W zależności od preferencji, instalator można ściągnąć za pomocą standardowych mechanizmów przeglądarki internetowej lub przygotowanego narzędzia Symantec Download Manager (z opcją wznawiania połączeń i zarządzania większą ilością zadań).

Do zestawu dołączona jest bogata dokumentacja w języku polskim, wyjaśniająca w wyczerpujący sposób wszystkie kwestie związane z obsługą i konfiguracją poszczególnych komponentów. Interfejs aplikacji jest jednak przyjazny - nie powinien sprawić problemów niedoświadczonym odbiorcom.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (14 głosów)

Strefa Download programu
Symantec Endpoint ProtectionSymantec Endpoint Protection 12.1.3
Wersja stabilna
1774 MB | 2013-07-24

Ilość pobrań: 2509 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (4)
Symantec Endpoint Protection
avatararrow
~zdziwiony | 2016.03.25 18:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
kuźw ble fle ble i gomoryje.
Symantec Endpoint Protection 12.1.3
avatararrow
~grzes | 2013.12.14 22:46
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetny program zabezpieczający,nie przepuszcza virusów ani żadnych tam śmieci
Symantec Endpoint Protection 12.1.3
avatararrow
~tolini | 2012.01.22 10:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetne oprogramowanie testuję i jak dotąd żadnych problemów z infekcjami skanowałem innymi programami i jest czysto
Symantec Endpoint Protection 12.1
avatararrow
~Rasta | 2012.01.20 11:56
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak na razie używam testowej kaspra, ale jak się skończy nie omieszkam skorzystać ;)
Symantec Endpoint Protection 12.1