w
googluj
pl

McAfee Internet Security 2012


McAfee Internet Security 2012 to najnowsza wersja pakietu zabezpieczającego komputer przed zagrożeniami sieciowymi. Aplikacja firmy McAfee, producenta popularnych i cenionych modułów antymalware, wyróżnia się prostą obsługą (czytelny interfejs w polskiej wersji językowej) oraz funkcjonalnością zapewniającą kompleksową ochronę przed wszystkimi rodzajami niebezpiecznych programów (wirusy, robaki, konie trojańskie, rootkity, spyware). Warta uwagi jest również dobra skuteczność filtrów - w wielu testach magazynów branżowych pakiet zajmuje wysokie pozycje.

Zestaw składa się z kilku modułów. Stanowią one integralną całość - podczas domyślnej instalacji wszystkie zostają skopiowane na dysk twardy. Dostępne narzędzia zostały podzielone na pięć kategorii tematycznych:

Ochrona przed wirusami i innymi złośliwym oprogramowaniem
Zawiera standardowe opcje związane ze skanowaniem dysku twardego oraz innych nośników danych (dyski zewnętrzne, pamięci flash). Dzięki dostępnym funkcjom można szybko uruchomić pełen test komputera, ustalić harmonogram skanowania lub zmienić ustawienia ochrony rezydentnej (działającej w czasie rzeczywistym).

Ochrona sieci Web i poczty elektronicznej
Dodatki w tej kategorii pozwalają na bezpieczne przeglądanie zawartości stron internetowych oraz bezproblemowe przeglądanie korespondencji elektronicznej. Do dyspozycji użytkownika oddano funkcjonalną zaporę sieciową oraz filtr antyspamowy. Ciekawym narzędziem jest również SiteAdvisor, prezentujący informacje o bezpieczeństwie stron internetowych w oknie przeglądarki.

Ochrona danych
Moduł udostępnia funkcje ułatwiające tworzenie kopii zapasowych ważnych plików na serwerach producenta (Online Backup) oraz bezpieczne usuwanie poufnych informacji (Shredder). W przypadku pierwszego z opisywanych narzędzi niezbędne jest dokonanie wstępnej konfiguracji (rejestracja i wybranie rozmiaru wirtualnego dysku).

Dodatki dla komputerów i sieci domowych
Kategoria pozwala na dostęp do dwóch ciekawych narzędzi. Pierwszym z nich jest QuickClean. Można dzięki niemu błyskawicznie pozbyć się plików tymczasowych oraz różnego rodzaju danych (zawartość kosza, zbędne wpisy w rejestrze, listy szybkiego dostępu, historia Windows, formanty ActiveX, nieużywane skróty, pliki przeglądarek internetowych). Drugie narzędzie oferuje przede wszystkim podgląd informacji o bieżących połączeniach sieciowych (adresy IP/MAC komputera oraz rutera).

Kontrola rodzicielska
Funkcjonalny moduł udostępniający podstawowe narzędzia do ochrony dziecka przed niebezpiecznymi treściami znajdującymi się na stronach internetowych. Po ustawieniu hasła administratora można przystąpić do konfiguracji. Należy wybrać do których kont użytkowników ma zostać ustawiona kontrola oraz zmienić jej specyfikę. Oprócz wyboru wieku dziecka (na tej podstawie dobierane są blokowane kategorie), w prosty sposób można wykluczyć wybrane adresy oraz ustawić harmonogram dostępu do Internetu.

Oprócz wymienionych działów, pozwalających na dostęp do najczęściej używanych opcji istnieje szereg dodatkowych narzędzi. Warto zwrócić uwagę na rozbudowane funkcje raportujące zdarzenia (działanie kontroli rodzicielskiej, statystyki skuteczności filtrów) oraz dodatki informacyjne (podgląd aktualnego poziomu bezpieczeństwa sieci czy najczęściej występujących zagrożeń).

Całość kompatybilna z najnowszymi systemami operacyjnymi z rodziny Microsoft Windows. Do pakietu dołączona jest bogata dokumentacja w języku polskim.

Uwaga!
Aby zapoznać się z możliwościami pakietu należy zarejestrować się na oficjalnej stronie producenta, naciskając na przycisk "Wypróbuj". Następnie wystarczy wypełnić krótki formularz (imię, nazwisko, adres e-mail, hasło) i opcjonalnie zgodzić się na wysyłanie treści reklamowych. Po zakończeniu rejestracji (odnośnik aktywacyjny w wiadomości e-mail) można przejść do pobierania, wybierając opcje "Instalacja w trybie online". Na dysk twardy zostanie ściągnięty instalator. Dalsza część przebiega dosyć standardowo, jedynym warunkiem jest konieczność posiadania połączenia z Internetem. Kopiowanie w zależności od prędkości połączenia sieciowego trwa od kilku do kilkudziesięciu minut - warto uzbroić się w cierpliwość.

Ograniczenia!
Program jest dostępny do wypróbowania przez 30 dni od daty instalacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (10 głosów)

Strefa Download programu
McAfee Internet SecurityMcAfee Internet Security 2012
Wersja stabilna
4.06 MB | 2012-01-18

Ilość pobrań: 2698 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (5)
McAfee Internet Security
avatararrow
tele02 | 2016.02.27 15:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
MCAFEE INTERNET SECURITY 2016 (100% ZNIŻKI)

jeszcze przez ponad 2 dni

https://sharewareonsale.com/checkout/order-received/4428187?key=wc_order_56d1adf551789#download
McAfee Internet Security 2012
avatararrow
~marel | 2012.10.27 21:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
"~naktuz:
Program bardzo dobry, odnawiam subskrypcje już kilka lat.
Łatwo sie w nim porusza jest skuteczny i odpowiednio skonfigurowany właściwie sam wszystkiego pilnuje.
Ostro serfuje po sieci na moim lapku " Toshiba, nawiasem tez bezawaryjny , POLECAM - każdy może go opanować, trochę cierpliwości i sie opłaca.
Mam zainstalowany w Viscie i w 7-ce - tu i tam sprawdza sie idealnie, wyłapuje cały syf, ma wiele fajnych,przydatnych dodatkowych funkcji i pozbawiony rożnych wymyślnych niepotrzebnych wynalazków."

jak używasz kilka lat to dlaczego zapomniałeś o awarii z 2010?
czy może tak sobie piszesz by coś nagryzmolić?

błąd aktualizacji (mnie też dosięgnął)
nieskorzystałem z 2-letniej promocji
zrezygnowałem z takiej ochrony

"Jakub Kralka | 2010-04-27
McAfee: Wszystko na nasz koszt!

producenci: McAfee


McAfee, które kilka dni temu popsuło 800 000 systemów operacyjnych (głównie Windows XP, ale i wcześniejsze wersje) w końcu oficjalnie przeprosiło swoich użytkowników.

Firma w ramach zadośćuczynienia planuje zwrócić pokrzywdzonym internautom pieniądze za poniesione szkody. Ciężko określić na jakiej zasadzie będzie to wyglądało - na pewno chodzi o koszt reinstalacji systemu przez pomoc techniczną, ale czy również indywidualnie wyliczane stawki za stracone pliki (co wydaje się mało prawdopodobne)?

Ponadto wszystkie 800 000 osób dostanie darmową, dwuletnią wersję programu. Ciekawe tylko, czy skuszą się na taką promocję. Programy antywirusowe są aplikacjami, dla których istnienia konieczne jest jak największe zaufanie ze strony użytkowników. Wszak mają ratować nasze komputery, a nie je psuć.

Niestety, tym razem było inaczej. Felerna aktualizacja McAfee sprawiła, że niemal milion internautów na całym świecie musiało formatować dyski lub reinstalować systemy, często tracąc przy tym szereg istotnych danych.

Źródło: Yahoo"
McAfee Internet Security 2012
avatararrow
~naktuz | 2012.10.09 15:43
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program bardzo dobry, odnawiam subskrypcje już kilka lat.
Łatwo sie w nim porusza jest skuteczny i odpowiednio skonfigurowany właściwie sam wszystkiego pilnuje.
Ostro serfuje po sieci na moim lapku " Toshiba, nawiasem tez bezawaryjny , POLECAM - każdy może go opanować, trochę cierpliwości i sie opłaca.
Mam zainstalowany w Viscie i w 7-ce - tu i tam sprawdza sie idealnie, wyłapuje cały syf, ma wiele fajnych,przydatnych dodatkowych funkcji i pozbawiony rożnych wymyślnych niepotrzebnych wynalazków.
McAfee Internet Security 2012
avatararrow
~anett | 2012.07.24 11:50
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
no dobra 30 a potem?? nie ma juz ochrony na chociaż rok? tylko jakieś rejestracje ? dosyć już mam takich komplikacji.
McAfee Internet Security 2012
avatararrow
~Mierzej | 2012.01.18 16:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używam na lapku i sprawuje się jak na razie bardzo dobrze.
McAfee Internet Security 2012