w
googluj

BullGuard Internet Security 21.0.396.5


BullGuard Internet Security to pakiet zabezpieczający, w którego skład wchodzi antywirus, antyspam, firewall oraz narzędzia do backupu online i kontroli rodzicielskiej. Daje to w sumie szereg funkcji chroniących system operacyjny i dane użytkownika przed różnymi, niechcianymi zagrożeniami.

Na rynku oprogramowania pojawia się coraz więcej pakietów zabezpieczających typu Internet Security, będących zintegrowanymi, mniej lub bardziej skutecznymi narzędziami do ochrony komputera. Różnorodność i rosnąca liczba zagrożeń, czyhających na różne pliki i prywatne dane użytkowników, sprawia, iż tego typu ochrona staje się niezbędna, jeśli chcemy bezpiecznie korzystać z komputera podłączonego do Internetu. Podstawą jest przede wszystkim program antywirusowy, monitorujący uruchamiane procesy, sprawdzający pliki zapisywane na dysku oraz - w zależności od jego zaawansowania - wykonujący szereg innych czynności. Ważny jest także firewall, który sprawdza połączenia, jakie są nawiązywane w systemie i reaguje w przypadku próby niepożądanego dostępu.

BullGuard Internet Security zawiera oczywiście te dwa najważniejsze elementy. Program antywirusowy cechuje się wysoką skutecznością w wykrywaniu wirusów dzięki dobremu silnikowi, ponadto podniesie również alarm przy takich zagrożeniach, jak trojany, rootkity, spyware, keyloggery i inne powszechnie występujące niebezpieczne komponenty. Dzięki ochronie w trakcie korzystania z przeglądarki internetowej odwiedzanie stron WWW będzie bezpieczne, także z powodu modułu przeciwdziałającemu phishingowi.

Wartym wzmianki są dodatkowe narzędzia zwiększające atrakcyjność produktu. Moduł antyspamowy po odpowiedniej konfiguracji z pewnością przyda się użytkownikom aplikacji pocztowych, funkcje kontroli rodzicielskiej pozwolą rodzicom na chronienie swoich dzieci przed niebezpiecznymi dla nich treściami, na które nietrudno natrafić w Internecie, natomiast kreator kopii zapasowej zabezpieczy dane przed utratą w przypadku awarii czy innej niepożądanej sytuacji, wysyłając je na serwer (backup online). W BullGuard Internet Security nie zabrakło ponadto funkcji PC Tune Up, która jest czymś w rodzaju narzędzia do optymalizacji komputera (usuwanie nieużywanych programów, niepotrzebnych danych w celu zwolnienia miejsca na dysku, czyszczenie rejestru itp.). Praktycznie standardem w pakietach IS jest tzw. tryb gracza, który wstrzymuje wyświetlanie wszelkich komunikatów z programu, pozwalając np. na swobodną rozgrywkę w gry komputerowe (stąd nazwa) - opcji tej nie brakuje też w programie BullGuard.

Obsługa pakietu nie powinna sprawiać problemów, gdyż interfejs jest bardzo nowoczesny, nie atakuje na wstępie dużą ilością opcji i przycisków, należy raczej do skromnych, a zarazem przyjemnych dla oczu. Przeważa tutaj gra koloru czerwonego oraz odcieni szarości. Dostęp do ustawień jest intuicyjnie uporządkowany. Program jest dostępny w wielu językach, niestety wśród nich zabrakło polskiego. Wybór języka następuje na początku instalacji, która odbywa się online (pliki instalacyjne pobierane są z Internetu).

Ograniczenia!
BullGuard Internet Security w wersji Trial działa przez 60 dni.

Wymagania!
Podczas instalacji należy podać adres e-mail. Instalacja odbywa się w trybie online.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
BullGuard Internet SecurityBullGuard Internet Security 21.0.396.5
Wersja stabilna
1.06 MB | 2022-05-10

Ilość pobrań: 1257 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
BullGuard Internet Security
avatararrow
~Szklarz | 2011.11.25 21:08
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Obsługa prosta, interfejs przejrzysty.