w
googluj

Avira Internet Security 15.0.36.211


Avira Internet Security to pakiet zabezpieczający system operacyjny przed powszechnie występującymi zagrożeniami dla użytkowników komputerów. Producent tego pakietu to ceniony przez miliony osób ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego, przede wszystkim za sprawą popularnego programu antywirusowego Avira Free Antivirus z charakterystycznym biało-czerwonym parasolem - znakiem rozpoznawczym produktów Aviry.

Avira Internet Security dostępny jest w języku angielskim, lecz dzięki dobrze wyważonej budowie interfejsu jego obsługa nie różni się bardzo od okien prostych antywirusów. Ten popularny trend, który określa zaawansowany program jako funkcjonalny i skuteczny, a nie skomplikowany w obsłudze, znakomicie jest tutaj widoczny. Komunikaty i okna z pytaniami do użytkownika pojawiają się w minimalnej liczbie, najczęściej z opcją, aby nie pytać ponownie o to samo. Każde zdarzenie możemy w razie czego sprawdzić w ustawieniach administracyjnych, gdzie zapisywane są logi.

W co jeszcze wyposażony został ten pakiet zabezpieczający, poza przyjemnym, skromnym i łatwym w obsłudze interfejsem? Oczywiście w szereg mechanizmów "anty", a więc w silnik antywirusowy, będący przecież podstawą takich pakietów, a także w funkcje chroniące przed komponentami spyware, adware, trojanami, rootkitami oraz innymi podobnymi zagrożeniami. Kolejną ważną częścią aplikacji jest firewall, równie niezbędny element bezpieczeństwa komputera. Informuje on o chęci uzyskania dostępu do sieci przez inne programy, blokuje nieznane i niewiarygodne próby połączenia z naszym komputerem. Użytkownicy skrzynek e-mailowych docenią ponadto wbudowany filtr antyspamowy, a korzystający m.in. z bankowości elektronicznej poczują się pewniej dzięki funkcji przeciwdziałającej phishingowi, czyli wykradaniu danych logowania poprzez spreparowane przez cyberprzestępców strony internetowe.

W kwestii zasobów systemowych także nie jest źle, gdyż wynik około 30 MB zajętości pamięci w trakcie włączonej ochrony w tle nie jest wygórowany. Natomiast podczas aktualizacji bazy definicji zagrożeń, pracy skanera czy po prostu widocznego okna głównego wartości te rosną o kolejne zasoby - o ile w przypadku aktualizacji jest to kilka MB, to już uruchomienie okna głównego czy skanowania zajmuje ponad 100 MB. Wiadomo jednak, że czynności te nie są wykonywane przez cały czas - gruntowne skanowanie systemu i dysków to operacja uruchamiana okazjonalnie np. raz na tydzień.

Poza ochroną systemu operacyjnego i danych przed zagrożeniami warto także wspomnieć o pewnym elemencie, które ochroni zgromadzone pliki użytkownika nawet przed jego samym, mianowicie o możliwości wykonywania backupu. Dzięki niemu np. omyłkowe usunięcie ważnego folderu, objęte wcześniej kopią zapasową, będzie problemem łatwym do rozwiązania.

Wymagania!
Avira Internet Security w wersji Trial działa przez 30 dni.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (14 głosów)

Strefa Download programu
Avira Internet SecurityAvira Internet Security 15.0.36.211
Wersja stabilna
241.65 MB | 2018-07-03

Ilość pobrań: 2298 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (3)
Avira Internet Security
avatararrow
nil | 2013.04.03 16:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Testowałem przez 30 dni i nie mogę powiedzieć złego
słowa o tym pakiecie. Jeżeli ktoś zdecyduje się zapłacić
za pełną wersję to na pewno będzie zadowolony.
Avira Internet Security 2013 13.0.0.2832
avatararrow
~dmag | 2011.11.21 17:53
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niestety, pakiet Avira Internet Security nie jest darmowy, w przeciwieństwie do Avira Free Antivirus. Oba programy są bardzo dobre (w końcu tego samego producenta), lecz za ten pierwszy trzeba zapłacić - i to niemało, wg strony avira.com aż 158 zł na rok na jeden PC.
avatararrow
~Basta | 2011.11.20 23:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z darmowych to czołówka.