w
googluj
pl

Mamutu Behavior Blocker 3.0.0.20


Mamutu - narzędzie do ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem. Aplikacja działając w tle wykrywa podejrzane zachowania, mogące zagrozić bezpieczeństwu systemu operacyjnego oraz prywatności użytkownika. Eliminuje między innymi: trojany, wirusy, robaki, backdoory, spyware, dialery, keyloggery, rootkity. Radzi sobie również z przechwytywaniem wstrzyknięć kodu, manipulacją programami, instalacją i pobieraniem w tle, tworzeniem kluczy w rejestrze systemowym i ich nieuprawnionym modyfikowaniem, zmianami ustawień przeglądarek internetowych, próbami przejęcia sterowania nad kursorem myszy i klawiaturą czy zmianami w istotnych dla systemu operacyjnego plikach. Charakteryzuje się wysoką skutecznością działania (wyniki zostały potwierdzone w wielu testach). Całość działa stabilnie i nie obciąża w istotny sposób zasobów sprzętowych.

Instalacja i konfiguracja aplikacji jest bardzo prosta. Po skopiowaniu plików na dysk twardy należy założyć bezpłatne konto, uprawniające użytkownika do przetestowania funkcjonalności przez 30 dni od daty instalacji. Zrobić to można bezpośrednio z poziomu programu lub na oficjalnej stronie. Odnośnik aktywacyjny powinien pojawić się na skrzynce pocztowej w ciągu kilku godzin (może to być okres nieco dłuższy, zależy bowiem w znacznym stopniu od obciążenia serwerów producenta). Po zakończeniu aktywacji, można przejść przez proces dostosowania działania narzędzia do potrzeb. Są to kolejno:
- zalogowanie się na konto użytkownika,
- wybór ustawień związanych z prywatnością i działaniem modułu aktualizacji,
- pobranie aktualnej wersji bazy sygnatur,
- zmiana działania funkcji alarmów,
- aktywowanie Strażnika Mamutu.

Interfejs jest zbudowany w sposób przypominający inne aplikacje tego typu. Dzięki temu użytkownik nie powinien mieć problemów z poruszaniem się po dostępnych funkcjach. Przede wszystkim można w prosty sposób skonfigurować czułość filtrów. Bardziej dociekliwi odbiorcy zadowolą się natomiast dobrze skonstruowanym modułem dziennika oraz zarządzaniem kwarantanną. Na uwagę zasługuje ponadto prosty menedżer procesów, pozwalający na wyświetlenie podstawowych informacji o programach oraz edycję przypisanych do nich reguł.

Aplikacja w polskiej wersji językowej. Na uwagę zasługuje również bogata anglojęzyczna dokumentacja dostępna w trybie online oraz dołączona do paczki instalacyjnej.

Uwaga!
Program nie jest juz rozwijany i został usunięty z serwerów producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
Mamutu Behavior BlockerMamutu Behavior Blocker 3.0.0.20
Wersja stabilna
4.83 MB | 2011-11-07

Ilość pobrań: 722 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (4)
Mamutu Behavior Blocker
avatararrow
~Lesu | 2012.10.09 17:02
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten program można obecnie mieć za darmo na rok. Można go znaleźć w jednym z czasopism komputerowych.
Mamutu Behavior Blocker 3.0.0.20
avatararrow
~omen | 2012.03.02 05:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program spisuje się poprawnie i nie mam do niego zastrzeżeń. Dałem mu parę testów i stwierdzam,że jest lepszym od podobnego tego typu programu Threat Fire.
Mamutu Behavior Blocker 3.0.0.20
avatararrow
~nick | 2011.11.07 19:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
to nie jest program typu freeware.
avatararrow
~Rusek | 2011.11.07 13:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Kolejny program od Emsi Software GmbH trzeba przetestować.